Lietuvoje

2015.10.07 14:10

J. Olekas vengia tiesioginio atsakymo, ar šaukimas į kariuomenę reikalingas ir ateityje

BNS 2015.10.07 14:10

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vengia tiesioginio atsakymo, ar šaukimas į kariuomenę reikalingas ir po penkerių metų.  

„Mums, kaip valstybei, reikėtų išnaudoti tą galimybę, jog žmonės ateina savanoriais“, – BNS trečiadienį sakė ministras, paklaustas, ar po penkerių metų nereikėtų atsisakyti šauktinių kvietimo į kariuomenę.

Dar kartą perklaustas, J. Olekas sakė, kad „svarbiausia ne tiek forma, ar šauktiniai, ar kitoks būdas, svarbu, kad būtų užpildyti daliniai ir rengiamas rezervas“.

Paklaustas, ar prireiktų šaukimo, jeigu daliniai ir po penkerių metų nebus užpildyti bei norimas rezervas nebus parengtas, ministras atsakė: „Tada ir pažiūrėsime, jeigu tokia situacija bus“.

Seimas šį pavasarį Valstybės gynimo tarybos siūlymu grąžino privalomąją karo tarnybą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją – Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Tuomet valdžia skelbė, kad privalomoji karo tarnyba grąžinama penkeriems metams, kasmet į tarnybą pašaukiant 3–3,5 tūkst. karo prievolininkų.

Parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį pareiškė, jog po penkerių metų nereikėtų atsisakyti šauktinių kvietimo į kariuomenę.

Šį rudenį Seimas turėtų priimti teisės aktą, kuriame būtų nustatyta ilgalaikė programa dėl privalomosios karo tarnybos, yra sakęs premjeras Algirdas Butkevičius.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35