Lietuvoje

2020.04.02 15:50

Linkevičius apie Baltarusiją: tokie komentarai, menkinantys grėsmes, nesuteikia pasitikėjimo

Jūratė Skėrytė, BNS2020.04.02 15:50

Situacija dėl koronaviruso plitimo Baltarusijoje kelia nerimą, oficialia šios šalies informacija pasitikėti ne visuomet galima, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Yra tokia situacija, kuri mums kelia nerimą. Vakar aptariau (padėtį – BNS) su kolega užsienio reikalų ministru, skambinau jam, kalbėjomės, aš paaiškinau. Mums tikrai kelia nerimą tie vaizdai, kai matome, kad ten tebežaidžia futbolą, ledo ritulį, ir tokie komentarai, menkinantys grėsmes, nesuteikia pasitikėjimo“, – ketvirtadienį LRT TELEVIZIJAI sakė ministras.

Jis apgailestavo, kad pasitikėti oficialia Baltarusijos valdžios teikiama informacija ne visuomet galima.

„Suprantame, kad oficiali Baltarusijos reakcija yra tokia, kokia yra, tačiau mes irgi turime teisę vertinti pagal tai, kaip mes tą įsivaizduojame“, – sakė L. Linkevičius.

Situacija kelia nerimą, todėl susisiekimo sugriežtinimas su Baltarusija taip pat įvedamas“, – pridūrė jis.

L. Linkevičiaus komentarai LRT TELEVIZIJAI:

Linkevičius kreipiasi į užsienyje likusius lietuvius: tų, kuriems nepavyko grįžti, prašome likti ten, kur yra iki karantino pabaigos

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad kaimyninė valstybė gali būti nevaldomas užkrečiamosios ligos židinys.

Reaguodamas į Lietuvos Vyriausybės vadovo žodžius Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas ketvirtadienį pareiškė, kad tokio pobūdžio teiginiai turėtų būti grindžiami įrodymais ir patikima informacija, o ne spėlionėmis ir gandais.

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje nurodoma, kad dėl koronaviruso šalyje ištirta daugiau kaip 32 tūkst. žmonių, dėl šios ligos dabar gydomi 157 asmenys, du žmonės mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.