Lietuvoje

2020.04.02 15:25

Nausėda: būtina užtikrinti sklandų piliečių grįžimą į Lietuvą, net ir sugriežtinus parvykimo tvarką

LRT.lt 2020.04.02 15:25

Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi apie Lietuvos piliečių grįžimo į Lietuvą galimybės, Vyriausybei nuo balandžio 1 dienos sugriežtinus parvykimo į Lietuvą tvarką, nurodoma pranešime spaudai.

Ketvirtadienio duomenimis, pagalbos iš valstybės grįžti į Lietuvą tikisi 180 piliečių.

„Susigrąžinimo procesas artėja prie pabaigos. Po repatriacijos į Lietuvą sugriežtinimo, kelias pirmas balandžio dienas bus suteikta išskirtinė galimybė piliečiams parvykti namo ES repatriaciniais skrydžiais, keltais, automobiliais. Tai – išimtys, vėliau grįžimo galimybių bus dar mažiau. Tad nuoširdžiai raginu piliečius registruotis, kad valstybė galėtų pasirūpinti jūsų grįžimu namo“, – sakė Prezidentas.

Kovo 30 dienos duomenimis, į Lietuvą jau grįžo 3253 šalies piliečiai. Dar keli šimtai piliečių Lietuvą pasiekė Europos Sąjungos ir kitų valstybių organizuotais repatriaciniais skrydžiais, tarpininkaujant Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje.

LRT.LT primena, kad trečiadienį Vyriausybė priėmė šiuos naujus sprendimus:

Nuo šeštadienio nakties drausti keleiviams vykti lėktuvais bei keltais, išskyrus keltą iš Kylio į Klaipėdą. Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui, t.y. krovininiam transportui, siuntoms.

Uždariusi keleivių judėjimą, Vyriausybė dar paliko galimybes po šeštadienio atvykti į Lietuvą kelių transportu per sieną su Lenkija ir Latvija, tačiau tik dviejuose pasienio patikros punktuose – atitinkamai Kalvarijos–Budzisko ir Saločių–Grenstalės.

Pasikeitimai šalies pasienyje įsigalios jau nuo vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį, informavus apie tai kaimynines valstybes.

Visi ribojimai nėra taikomi diplomatams bei jų transportui.