Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 14:39

Čaplinskas: jeigu rekomenduojama nešioti kaukę, tai ir nešiokime

patvirtintų atvejų skaičius – tik „nuoga statistika“
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.02 14:39

Vertindamas naujausius duomenis apie koronaviruso užsikrėtimo atvejus Lietuvoje, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad tai tėra „nuoga statistika“. Jo aiškinimu, skaičiuojami tik tie, kuriems pasireiškia viruso simptomai, tačiau, anot pašnekovo, 79 proc. užsikrėtimo atvejų būna besimptomiai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, kad per trečiadienį nustatyti 68 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso šalyje patvirtinti 649 atvejai. Pasveikusiais laikomi 7, o nuo viruso mirė 8 asmenys.

„Šie duomenys tėra nuoga statistika. Labiausiai užkrečiama, kai turima simptomų, bet šie atvejai ir nepapuls į tyrimo lauką. Žmogus galbūt jau yra persirgęs, bet pats to nežino arba turi lengvus simptomus bei platina virusą.

Mes esame kryžkelėje, kur reikia kuo greičiau ir plačiau ne tik plėsti tyrimus, bet ir jų metodus, kurie atsakytų, kiek iš viso žmonių yra susidūrę su šiuo virusu. Kol kas darome tik preliminarias išvadas“, – sako profesorius.

S. Čaplinskas atkreipia dėmesį į prevencinių priemonių virusui pažaboti taikymą ir pabrėžia kaukės dėvėjimo niuansus.

„Būtų gerai, kad mes galėtume dėvėti kaukę tik tada, kai jos ypač reikia, kad ji nesudrėktų. Kai matau žmones, gatvėje vaikščiojačius su kauke, suprantu, kad jiems sunku kvėpuoti ir kaukė be reikalo sudrėgsta, bet kiti žmonės gali neteisingai suprasti (jeigu nedėvėsi – LRT.lt). Jeigu rekomenduojama nešioti kaukę, tai ir nešiokime“, – ragina profesorius.

S. Čaplinskas taip pat pabrėžia, jog pernešti savo šeimininkams koronaviruso augintiniai negali.

„Ši liga mūsų augintiniams ir iš jų mums negresia, tačiau yra elementarios higienos taisyklės“, – pabrėžia jis.

Apibendrindamas profesorius teigia, kad susiklosčiusi situacija yra gana žinoma, nes pasaulyje visais laikais buvo virusų ir užkrečiamų ligų.

„Kaip ir nieko neatsitiko. Kaip ir buvo pasaulyje pavojingų virusų, kurie gali mus susargdinti ir galime nuo jų numirti, taip ir dabar turime virusą, kuris lengvai plinta – oro lašeliniu būdu, bet žinome, kaip nuo jo apsisaugoti. Lygiai taip pat plinta gripas ir kitos ligos“, – LRT RADIJUI komentuoja S. Čaplinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi