Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 14:06

Veryga ragina neapsigauti: vaistų nuo koronaviruso nėra, o jei ir būtų, jų internete nerastumėte

atnaujinta 14.29
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.02 14:06

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina neapsigauti internete siūlomais įsigyti vaistais nuo koronaviruso. Pasak A. Verygos, kol kas nėra patvirtinta, kad kokie nors vaistai padėtų nuo COVID-19 ligos, o jei tokie medikamentai ir atsirastų, jie pirmiausia pasiektų gydymo įstaigas, o ne internetines parduotuves.

Ministras kalbėjo, kad ketvirtadienio 7 val. ryto duomenimis patvirtinta, kad COVID-19 nustatytas 649 asmenims. Šiuo metu 125 pacientai gydomi stacionare, 10 iš jų yra reanimacijoje su deguonies kaukėmis, keturiems taikomas dirbtinis plaučių ventiliavimas. Su deguonies kaukėmis ne reanimacijoje yra 34 pacientai. Per praėjusią parą atlikti 2444 tyrimai, patvirtinti 68 nauji atvejai. Šiuo metu 253 sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai yra su COVID-19 susijusiame karantine.

„Pasinaudodamas proga noriu paprašyti kantrybės pacientų, kuriems atliekami tyrimai. Parašome suprasti, kad tenka palaukti atsakymų, tam yra objektyvios priežastys. Kadangi laboratorijos turi ribotas fizines galimybes, kiek vienu metu gali užkrauti mėginių ir kiek tų mėginių per parą gali ištirti“, – sakė Aurelijus Veryga.

Pasak jo, kadangi tyrimų skaičius įsibėgėja, jų paimama vis daugiau, laboratorijoms ir jų darbuotojams reikia laiko prisitaikyti.

A. Veryga taip pat padaugėjo ne tik sandorių, siūlant medikams įsigyti apsaugos priemones, bet padaugėjo ir paramos. Ministras priminė, kad parama turėtų būti tinkamai deklaruota, kad ateityje nekiltų problemų. Ministras priminė, kad apribojamas asmens apsaugos priemonių eksportas į trečiąsias šalis, norint išvežti tokias priemones reikės gauti leidimą.

Atnaujintos rekomendacijos dėl mirusiųjų nuo koronaviruso laidojimo ir šarvojimo: „Vienas iš svarbių pakeitimų, tai, kad autopsija yra griežtai nerekomenduojama, siekiant apsaugoti tuos pačius darbuotojus, kuriems tą autopsiją tenka atlikti.“

Ministras pabrėžė, kad kol tarptautinės organizacijos aiškiai nepatvirtino, kad kol nėra nustatyti vaistai, tinkami COVID-19 gydymui, tol gyventojams jų ieškoti nereikia. Anot A. Verygos, jei tokie vaistai ir atsiras, tai bus ne socialiniuose tinkluose ar internetinėse parduotuvėse, o gydymo įstaigose centralizuotu būdu.

„Gyventojai turėtų išlikti budrūs ir nepirkti vaistų, kurie skelbiama, kad yra skirti viruso gydymui. Supraskime, kad net jei teoriškai ir būtų toks vaistas sukurtas, vaistas nėra maisto papildas ir žmogus be medikų negalėtų spręsti, kaip tokį vaistą vartoti, ar jo reikia, ar jis iš viso yra tinkamas gydymui. Nepasiduokite galimam sukčiavimui“, – teigė A. Veryga.

Ministras sakė, kad kol kas apie konkrečių karantino sukeltų apribojimų mažinimą kalbėti negalima, nes atvejų skaičius auga. Tačiau jis teigė, kad planuoti, kaip išeisime iš karantino situacijos ir kokiomis aplinkybėmis gyventojai galėtų plačiau judėti.

Klaipėdos situacija – unikali

Kalbėdamas apie situaciją Klaipėdoje, kuomet Respublikinei ligoninei buvo nurodyta steigti karščiavimo kliniką, bet ši nurodė negalinti to padaryti, nes turi ruoštis sergančiųjų koronavirusu hospitalizavimui, A. Veryga sakė, kad Klaipėdos situacija yra savotiškai unikali.

„Puikiai žinote, kad dalis įstaigų yra pavaldžios ministerijai, dalis yra pavaldžios savivaldybei ir tikrai matome, kad iškyla tam tikrų sunkumų apsisprendžiant dėl to, kas vieną ar kitą darbą turėtų daryti. Mūsų komanda lankėsi Klaipėdoje ir tuo metu, kai lankėsi, Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas prisiėmė lyderystę, tam tikrus klausimus, susijusius su paslaugų teikimu, koordinavimu spręsti“, – kalbėjo ministras.

Pasak A. Verygos, iki penktadienio turėtų parengtas planas, bet dėl karščiavimo klinikų, ministro teigimu, lyderystės turi imtis pati savivaldybė.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje nuo COVID-19 pasveiko septyni žmonės, aštuoni mirė. Visi mirusieji priklausė rizikos grupei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi