Lietuvoje

2020.04.02 23:59

Devynioliktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.02 23:59

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 696 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje. Ketvirtadienį pranešta apie dar vieną koronavirusu COVID-19 užsikrėtusio žmogaus mirtį.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 696; mirčių: 9.

– Karantinas šalyje tęsis mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

– Svarbiausias naujienas apie koronavirusą visame pasaulyje skaitykite čia.

Lietuvoje užfiksuoti 649 užsikrėtimo atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad ketvirtadienio ryto duomenimis Lietuvoje buvo užfiksuoti 649 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Per trečiadienį nustatyti 68 nauji teigiami COVID-19 atvejai. Tądien atliktas rekordinis tyrimų skaičius – 2444. Iš viso dėl koronaviruso ištirta 15635 mėginiai. Pasveikusiais laikomi 7 asmenys. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ketvirtadienį Ukmergės administracijos vadovas Darius Varnas savo feisbuko paskyroje pranešė, kad Ukmergėje patvirtinta dar viena koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtis. Bendras aukų skaičius šalyje išauga iki 9. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šalyje koronavirusas diagnozuotas 113 medikų

Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 113 medikų, BNS patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Naujausiais duomenimis, Vilniuje koronaviruso infekcija patvirtinta 39-iems medikams, Klaipėdoje – 36-iems, Ukmergėje – 25-iems, Kaune – 10-čiai, dar trys medikai su COVID-19 gydomi Panevėžyje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ragina nesusivilioti internete platinamais vaistais

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paragino neapsigauti internete siūlomais įsigyti vaistais nuo koronaviruso. Pasak A. Verygos, kol kas nėra patvirtinta, kad kokie nors vaistai padėtų nuo COVID-19 ligos, o jei tokie medikamentai ir atsirastų, jie pirmiausia pasiektų gydymo įstaigas, o ne internetines parduotuves.

Ministras kalbėjo, kad ketvirtadienio 7 val. ryto duomenimis patvirtinta, kad COVID-19 nustatytas 649 asmenims. Šiuo metu 125 pacientai gydomi stacionare, 10 iš jų yra reanimacijoje su deguonies kaukėmis, keturiems taikomas dirbtinis plaučių ventiliavimas. Su deguonies kaukėmis ne reanimacijoje yra 34 pacientai. Per praėjusią parą atlikti 2444 tyrimai, patvirtinti 68 nauji atvejai. Šiuo metu 253 sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai yra su COVID-19 susijusiame karantine. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Norintieji grįžti per karantiną turi paskutinę galimybę

Ketvirtadienį COVID-19 komiteto posėdyje nutarta padaryti paskutinę išimtį šalies piliečiams, kurie nori grįžti į Lietuvą, savo feisbuko paskyroje pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Sprendimas toks: grįžti galės visi tie, kurie keltų ir lėktuvų bilietus įsigijo iki balandžio 1-osios. Iki vakar dienos Vyriausybės sprendimų. Savaime suprantama, visus grįžusius bus privalu patikrinti, jie taip pat turės laikytis griežtos dviejų savaičių izoliacijos.

Paskutiniai valstybės organizuoti lėktuvai ir keltų reisai įvyks per artimiausias kelias dienas. Jokių papildomų nebebus organizuojama. Nebent kažkokiu visiškai išskirtiniu atveju“, – rašo jis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Tyrimų rezultatai gali vėluoti

Sėkmingai sukūrus mobiliųjų punktų tinklą ir pradėjus nuo koronaviruso tirti visus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, vis didesnės apkrovos tenka šalies laboratorijoms, dėl ko kartais gali užtrukti tyrimų atsakymai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo gyventojų kantrybės, laukiant tyrimų rezultatų, ir sąmoningumo, primenama ir apie saugią galimybę pasitikrinti tyrimų atsakymą internetu.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, gyventojų patikros sistema buvo sukurta rekordiškai greitai, kreipiasi labai daug žmonių, todėl natūralu, jog reikia šiek tiek laiko, kad viskas darniai „susistyguotų“. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Algos medikams

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad algos medikams beveik penktadaliu keliamos nuo balandžio pradžios, o ne rugsėjo, kaip kad planuota anksčiau.

„Nėra ko laukti. Iššūkiai ir grėsmės verčia priimti greitus sprendimus. Ką tik priėmėme sprendimą didinti medikų atlyginimus. Ne priedus – ATLYGINIMUS“ – feisbuke rašo premjeras.

Be to, dar 15 proc. didesnį atlyginimą nuo karantino paskelbimo pradžios iki pabaigos gauna medikai, dirbantys su pacientais, kuriems nustatytas koronavirusas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Sanatorijos rengiasi priimti sergančiuosius

Penkios šalies medicininės reabilitacijos įstaigos ruošiasi priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus, neturinčius galimybės izoliuoti save namuose.

Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje, „Eglės“ sanatorijoje, reabilitacijos centruose „Palangos Linas“ ir „Palangos Žvorūnė“, vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei sanatorijoje „Draugystė“ izoliavimui numatyta 1120 lovų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Informacija Vilniaus Šeškinės poliklinikos pacientams

Trečiadienį vakare paskelbta, kad nuo ketvirtadienio Vilniaus Šeškinės poliklinikoje bus suteikiamos nuotolinės paslaugos. Prireikus gydytojų pagalbos, asmenys bus nukreipiami į Vilniaus Centro polikliniką, sako Vilniaus mero patarėja Ieva Dirmaitė.

„Odontologijos skyrius, kuriame ir buvo patvirtinti du nauji atvejai, tikrai būtinųjų paslaugų nebeteiks, taip pat ir besilaukiančiųjų priežiūros paslaugos nebus teikiamos, nebus daromi vaikų skiepai, tačiau šitos paslaugos bus perkeliamos į kitas Vilniaus miesto poliklinikas. Būtent kalbama apie Centro polikliniką, ji teiks paslaugas žmonėms, kuriems reikės“, – tikina ji. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nepasiturinčius parama maisto produktais pasieks laiku

Balandžio mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, labiausiai skurstančius Lietuvos gyventojus pasieks antroji parama maisto produktais. Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pradės vežti balandžio 14 d. Parama balandžio–gegužės mėnesiais bus išdalinta daugiau nei 160 tūkstančių nepasiturinčiųjų, skelbiama pranešime. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pagalba savarankiškai dirbantiems

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atsižvelgdama į nustatytus ribojimus individualios veiklos vykdymui dėl COVID-19, sudarė ekonominių veiklų sąrašą – jas vykdantiems, arba vykdžiusiems iki karantino paskelbimo, gyventojams bus taikomos analogiškos VMI ir „Sodros“ mokestinės pagalbos priemonės, kaip ir nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Apsaugos priemonės šalies ligoninėms

Naujausias COVID-19 fondo pirkinys – 6000 lietuvių įmonės „Intersurgical“ pagamintų respiratorių, jie jau iškeliavo į didžiausias šalies ligonines. Šiuo metu perkama pagalbinė priemonė kraujotakos palaikymo sistemai, kuri leidžia prisotinti kraują deguonimi, kai dirbtinai ventiliuojami plaučiai negali atlikti savo funkcijos (1 vnt.), vienkartinės pirštinės (100 000 vnt.) bei daugkartinio naudojimo apsauginiai kostiumai (50 vnt.). Daugiau apie tai skaitykite čia.

Be to, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad pervežant medicinos reikmenis, Lietuva turėtų sulaukti NATO orlaivių pagalbos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.