Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 12:57

Skvernelis siunčia žinią norintiesiems sugrįžti į Lietuvą karantino metu: turite paskutinę galimybę

atnaujinta 13.32
LRT.lt, BNS 2020.04.02 12:57

Ketvirtadienį COVID-19 komiteto posėdyje nutarta padaryti paskutinę išimtį šalies piliečiams, kurie nori grįžti į Lietuvą, savo feisbuko paskyroje pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Sprendimas toks: grįžti galės visi tie, kurie keltų ir lėktuvų bilietus įsigijo iki balandžio 1-osios. Iki vakar dienos Vyriausybės sprendimų. Savaime suprantama, visus grįžusius bus privalu patikrinti, jie taip pat turės laikytis griežtos dviejų savaičių izoliacijos.

Paskutiniai valstybės organizuoti lėktuvai ir keltų reisai įvyks per artimiausias kelias dienas. Jokių papildomų nebebus organizuojama. Nebent kažkokiu visiškai išskirtiniu atveju“, – rašo jis.

Pasak premjero, nuo karantino paskelbimo pradžios praėjo pakankamai laiko, tad norintys grįžti, tikrai tą galėjo padaryti.

„Nebegalime daugiau rizikuoti, privalome apsaugoti Lietuvą nuo koronaviruso grėsmės. Negalime įsileidinėti visų ir neribotą laiką, nes tokiu atveju tiek pats karantinas, tiek kitos mūsų taikomos priemonės praranda prasmę.

Žinau, kad tai nėra vienareikšmiškai vertinamas sprendimas. Tačiau turime suprasti, kad šioje situacijoje nėra lengvų, gerų, absoliučiai visas puses tenkinančių sprendimų. Pagrindinis mūsų tikslas – apsaugoti visuomenę. Privalome tai daryti ir darome“, – dėsto jis.

S. Skvernelis taip pat teigia norintis padrąsinti tuos, kurie nespėjo grįžti.

„Tai tikrai jokia ne pabaiga. Karantinas amžinai nesitęs. Prašau apsišarvuoti kantrybe ir tas kelias savaites, mėnesį, galbūt du prabūti ten, kur esate. Laikantis visų saugumo reikalavimų. Padarykite tai dėl savo pačių ir Lietuvos saugumo. Pandemija baigsis, po jos vėl gyvensime kaip gyvenę, vėl galėsite rinktis ir judėti be jokių suvaržymų“, – feisbuke rašo premjeras.

Artimiausias užsakomasis skrydis užsienyje užstrigusiems lietuviams organizuojamas iš Milano penktadienį. Italija pirmauja pagal mirusiųjų su šia infekcija skaičių pasaulyje ir yra antroji po Jungtinių Valstijų pagal užsikrėtusiųjų skaičių.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė priėmė šiuos naujus sprendimus:

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo šeštadienio nakties drausti keleiviams vykti lėktuvais bei keltais, išskyrus keltą iš Kylio į Klaipėdą. Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui, t.y. krovininiam transportui, siuntoms.

Uždariusi keleivių judėjimą, Vyriausybė dar paliko galimybes po šeštadienio atvykti į Lietuvą kelių transportu per sieną su Lenkija ir Latvija, tačiau tik dviejuose pasienio patikros punktuose – atitinkamai Kalvarijos–Budzisko ir Saločių–Grenstalės.

Pasikeitimai šalies pasienyje įsigalios jau nuo vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį, informavus apie tai kaimynines valstybes.

Visi ribojimai nėra taikomi diplomatams bei jų transportui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi