Lietuvoje

2020.04.02 18:26

Sinoptikė: kitos savaitės orai bus erzinančiai malonūs – šils iki 17 laipsnių

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.04.02 18:26

LHMT sinoptikė Vida Ralienė LRT TELEVIZIJAI sako, kad po žvarboko savaitgalio vėsus orai iš Lietuvos trauksis ir bus erzinančiai malonūs – kai kur šils ir iki 17 laipsnių.

Sinoptikės teigimu, penktadienio nakties temperatūra kris iki nulio laipsnių, o prie jūros sieks apie 5 šilumos. Daugelyje rajonų numatomas lietus.

Penktadienio dieną, anot jos, debesyse atsiras daugiau proveržų, todėl lietus bus trumpesnis. Pūs stiprus pietvakarių vėjas, pajūryje bus audringa, o temperatūra svyruos tarp 4 ir 9 laipsnių šilumos.

„Spartaus pavasario žengimo dar nebus“, – pažymi V. Ralienė.

Kaip teigia sinoptikė, šeštadienio naktį debesys prasisklaidys ir lietaus jau sulauksime tik vietomis. Pragiedrėjus temperatūra vėl kris iki 1–2 laipsnių šalčio, tik prie jūros, kur debesų daugiau, ji išliks teigiama.

Šaltukas neužsibus – ateinančios savaitės pradžioje laukia malonūs, saulėti ir šilti orai

„Kai temperatūra esant drėgniems orams krenta žemiau nulio, žemė šarmoja, takeliai tampa slidūs, todėl reikėtų pasisaugoti“, – perspėja LRT TELEVIZIJOS pašnekovė.

Šeštadienio diena, pasak sinoptikės, nebus itin maloni: vėjas aprims, tačiau trumpi krituliai tikėtini daugelyje rajonų.

„Daugiausia bus lietus. Šilumos labai panašiai, kaip ir šiomis dienomis – išliks 4–9 laipsniai”, – teigia V. Ralienė.

Sekmadienio naktis, sinoptikės teigimu, turėtų būti giedra ir šaltesnė.

„Daugelyje rajonų temperatūra kris iki 2–3 laipsnių šalčio, tik pučiant vėjui prie jūros galima tikėtis vieno ar kito laipsnio šilumos. Kritulių būti neturėtų“, – sako ji.

Sekmadienio diena numatoma rami ir saulėta. „Oras sušils iki 5–10 laipsnių. 5 laipsniai tikėtini šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose, kitur bus maloni pavasario diena“, – akcentuoja sinoptikė.

Pirmadienį orai taip pat turėtų būti sausi ir ramūs. Naktį lengvai pašals iki 3 laipsnių šalčio, vėjas suksis iš pietvakarių, bet didesnės šilumos dar nespės atnešti, sako sinoptikė.

Didesnė šiluma, anot V. Ralienės, į šalį plūstelės pirmadienio dieną. „Daugelyje rajonų termometrai rodys 9–14 laipsnių šilumą. Vėjo greitis sieks 7–12 m/s, bet jis bus šiltas ir malonus”, – kalba sinoptikė.

Antradienį pietvakarių vėją trumpam pakeis vakaris. Naktis išliks giedra, bet, plūstant šiltam orui, temperatūra turėtų išlikti teigiama visoje šalyje – 1–5 laipsniai šilumos.

Antradienio dieną, pašnekovės teigimu, iš Vakarų priartės debesys, daugiausia atnešiantys lietų į vakarinius ir šiaurinius rajonus. Pietrytiniuose rajonuose išliks saulėta ir šilta.

„Temperatūra antradienį didžiojoje šalies dalyje pakils iki 12–15 laipsnių. Tikėtina, kad pietrytiniuose rajonuose gali būti ir iki 17 laipsnių. Kiek vėsiau bus Vakarų Žemaitijoje, kur trumpai palis ir sušils tik iki 9–11 laipsnių šilumos“, – teigia V. Ralienė.

Trečiadienio orus lems aukštesnio atmosferos slėgio laukas. Bus palankios sąlygos debesims sklaidytis. Naktį temperatūra išliks artima nuliui, kritulių nenumatoma, o dieną, tikėtina, kad vėl sušils iki 13 laipsnių.

V. Ralienė sako, kad savaitės pabaigojė turėtų vėl įsitvirtinti anticiklonas ir orai išliks sausi.

„Naktimis gali lengvai pašalti, temperatūra artima nuliui. Dienos bus saulėtos, temperatūra kils iki 9–14 laipsnių šilumos.

Tie, kurie gyvena kaimuose ir vienkiemiuose, galės pasidžiaugti pavasariu ir sparčiu gamtos nubudimu, o tiems, kurie yra uždaryti miestų daugiabučiuose, orai bus erzinantys”, – sako V. Ralienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.