Lietuvoje

2020.04.02 11:11

Gaižauskas apskųstas etikos sargams dėl galimo piktnaudžiavimo savo statusu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Dainiaus Gaižausko elgesį, sužinojus, kad viena jo padėjėjų užsikrėtė koronavirusine infekcija.

Jis taip pat kreipėsi į patį D. Gaižauską, ragindamas Seimo NSGK pirmininką nedelsiant pateikti visus paaiškinimus visuomenei.

Parlamentaras L. Kasčiūnas pažymi, kad šioje situacijoje kyla klausimų dėl spartaus sveikatos tyrimo, simptomų buvimo ar ne, galimo pastarųjų simuliavimo ir saviizoliacijos nesilaikymo.

„Tenka apgailestauti dėl to, kad itin svarbias pareigas Seime užimantis politikas, vietoj to, kad tokios sudėtingos krizinės valstybei situacijos metu kuo greičiau visuomenei pateiktų aiškius, skaidrius atsakymus ir išsklaidytų visas abejones, užsiima išsisukinėjimu, manipuliacijomis ir svaidosi nepagrįstais kaltinimais kitiems. O gal tiesiog nėra įtikinamų paaiškinimų ir dėl to toliau skęstama savo paties išsikastoje melo duobėje?“ – teigė L. Kasčiūnas.

Jis pasidžiaugė, kad kolega yra sveikas, bet jam kyla keli labai rimti klausimai ir jie susiję su galimu piktnaudžiavimu savo statusu, pavyzdžiui, dėl tyrimo spartos.

„Daugybė žmonių, net medikai, su sunkiais simptomais laukia po kelias dienas kol padaromas toks testas, tuo metu Seimo nariui pavyksta tai padaryti per „porą valandų”, kai daugeliui net prisiskambinti į šį numerį užtrunka gal dieną“, – sako L. Kasčiūnas.

Jis taip pat kelia klausimą dėl saviizoliacijos.

„Ne kartą kartota, kad neigiamas testas dar nieko nereiškia. Asmuo privalo laikytis ir toliau nurodytos saviizoliacijos. Tuo metu D. Gaižauskas pažeidė šį nurodymą. Raginu Seimo komiteto pirmininką nedelsiant pateikti visus paaiškinimus visuomenei. Toks neatsakingas elgesys negali būti toleruojamas. Taip pat kreipiuosi ir į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, kad įvertintų parlamentaro elgesį“, – sakoma Seimo nario L. Kasčiūno kreipimesi.