Lietuvoje

2013.02.07 15:17

Premjeras: darbo rinka aiškiai rodo didelį aukštos kvalifikacijos profesinio mokymo absolventų poreikį

ELTA2013.02.07 15:17

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį atidarydamas tarptautinę parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera“, pasidžiaugė, kad šiemet ypatingas dėmesys skiriamas profesiniam mokymui, kuris renkantis profesiją vis dar neturi tokio svorio, koks jam iš tiesų priklauso.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį atidarydamas tarptautinę parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera“, pasidžiaugė, kad šiemet ypatingas dėmesys skiriamas profesiniam mokymui, kuris renkantis profesiją vis dar neturi tokio svorio, koks jam iš tiesų priklauso.

„Galima pasidžiaugti, kad toks požiūris nors ir lėtai, bet užtikrintai keičiasi“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas, pabrėžęs, jog darbo rinka aiškiai rodo didelį aukštos kvalifikacijos profesinio mokymo absolventų poreikį.

Jo teigimu, gebėjimas kurti darbo vietas – ne tik sau pačiam, bet ir kitiems – vertingas ne tik mūsų jauniems žmonėms, bet ir labai reikalingas mūsų šalies ekonomikos augimui.

Parodoje, kurioje bus pristatytos aukštojo mokslo galimybės Lietuvoje bei studijos užsienyje, vyks renginiai, skirti profesiniam mokymui pristatyti.

Premjeras taip pat pažymėjo, jog Lietuvai siekiant tapti kūrybinės ir žinių visuomenės valstybe, ypač svarbi švietimo ir mokslo sritis, inovacijos ir jų pagrindu kuriamos technologijos.

Parodą „Mokymasis studijos karjera 2013“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos parodų centru „Litexpo“. Vasario 7–9 dienomis vyksiančioje parodoje dalyvaus rekordiškai daug – net 190 universitetų, kolegijų, profesinio mokymo centrų ir verslo mokyklų iš 15 pasaulio šalių. Savo pašaukimo ieškantis jaunimas studijų parodoje galės susipažinti su daugiau nei 100 profesijų.

Tris dienas vyksiančioje parodoje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio mokymo centrų, darbo rinkos mokymo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

Atskiroje salėje dalyvausiančios visos Lietuvos profesinio mokymo įstaigos stengsis ne tik visapusiškai ir plačiai supažindinti su mokymo programomis, bet ir praktiškai pademonstruos profesijų specifiką.

Pirmą kartą parodoje dalyvausianti Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla pristatys Lietuvos uostamiesčiui būdingas profesijas: suvirintojų, laivų korpusų surinkėjų, logistikos specialistų.

Panevėžio, Šiaulių, Alytaus profesinio mokymo mokyklos ir centrai populiarins daržininko ir sodininko, kaimo turizmo verslo, ekologinio ūkio specialisto, dailidžių, baldžių profesijas. Atnaujinamos net tokios profesijos kaip namų ūkio meistro, žirgų prižiūrėtojo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.