Lietuvoje

2020.04.02 09:02

Skvernelis: apsaugos priemonių rezervą Lietuva kaups keturiems mėnesiams

Jūratė Skėrytė, BNS 2020.04.02 09:02

Plintant koronavirusui medikams ir kitiems darbuotojams reikalingų asmens apsaugos priemonių rezervą Lietuva ketina sukaupti trims-keturiems mėnesiams, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Planuojama, kad būtų sukauptas rezervas trims-keturiems mėnesiams į priekį, rezervas – be kasdieninio aprūpinimo. Mes tą turėsime daryti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, kaupti didesnį rezervą verčia ir prognozės, kad koronavirusas gali grįžti rudenį bei kitų metų pavasarį.

„Girdime medicinos mokslo atstovų pasisakymus, kad gali būti ir rudeninė banga, gali būti ir kita pavasarinė banga. Kol nėra išrasta vakcina, kol neturime efektyvaus gydymo, turime ruošti tokias priemones, kurios yra vienintelės galinčios švelninti situaciją“, – sakė S. Skvernelis.

Jis teigė, kad Sveikatos apsaugos ministerijai buvo per sunku rūpintis logistiniais ir aprūpinimo klausimais, todėl juos perėmė Vyriausybė.

„Matyt, sunkiai įvertinamas dalykas buvo dėl logistinių apimčių ir gebėjimų. Sveikatos apsaugos ministerijai tai buvo iššūkis, su kuriuo jai buvo sunku susitvarkyti, dėl to pagrindinės koordinavimo ir aprūpinimo funkcijos yra perimtos į Vyriausybės lygmenį, sudarytas tarpinstitucinis valdymo komitetas“, – teigė premjeras.

„Manau, kad dabar turime geresnę situaciją. Tas pats yra ir su prognozavimu, turime mokslininkų prognozes, turime įsigiję sistemas, kurios apdoroja duomenis, kurie labai svarbūs kalbant apie pandemijos valdymą ir tą patį aprūpinimą“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad medikams jau išdalyta 3,2 mln. įvairių apsaugos priemonių.

Plintant COVID-19 Lietuvoje medikai teigia, kad jiems trūksta apsaugos priemonių.