Lietuvoje

2020.04.02 07:44

Lietuvoje pasiektas rekordinis atliktų dėl koronaviruso tyrimų skaičius

atnaujinta 07.52
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.02 07:44

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius Vytautas Zimnickas LRT RADIJUI ketvirtadienio rytą teigė, kad trečiadienį pasiektas tyrimų dėl koronaviruso rekordas – per parą ištirta 2250 mėginių.

„Pati naujausia informacija, kurią ir jūs gaunate pirmi, per praėjusią parą atlikta 2250 tyrimų. Tai rekordas. 938 iš jų gauti iš mobiliųjų punktų“, – teigia V. Zimnickas.

Didėjančiomis tyrimų apimtis trečiadienį džiaugėsi ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Šiai dienai pilnu pajėgumu tiria 8 laboratorijos ir dar 4 yra ruošiamos, kurios turėtų startuoti pačiu artimiausiu metu“, – priduria V. Zimnickas.

Direktorius atskleidė, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje šiuo metu montuojama nauja „Thermo Fisher” įranga, kuri atliekamų tyrimų skaičius turėtų dar labiau padidinti.

Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Ilona Šakienė teigia, kad Lietuvoje veikia 12 mobilių tyrimų punktų ir bent kol kas nesiruošiama šio tinklo plėsti. Tyrimai, pašnekovės teigimu, laboratorijose atsiduria tą pačia dieną, tačiau kartais atsakymų tenka palaukti kelias dienas.

„Šiuo metu kokybe esame labai patenkinti. Tyrimai laboratorijoje atsiduria tą pačią dieną. Atsakymas užtrunka, bet tikrai čia nenorėčiau ieškoti kaltų, nes veikla tiesiogiai priklauso nuo kiekvienos dienos situacijos. Jei mobilus punktas ima tepinėlius tik iš į mobilų punktą atvykusių žmonių, tai vienas laukimo laikas, jei siunčia savo mobilias komandas į izoliacijos vietas, pasienio punktus, tada atsakymai užtrunka“, – tikina ji.

Pasklidus gandams, kad kai kurie tyrimai yra neatliekami, V. Zimnickas šiuos gandus neigia ir teigia, kad per visą tyrimų laikotarpį tokio atvejo nėra buvę.

Paklaustas, ar dabar laboratorijoms netrūksta reagentų, V. Zimnickas atsakė, kad bent kol kas laboratorijos visiškai jais aprūpintos ir gali veikti pilnu pajėgumu.

LRT.lt primena, kad trečiadienio duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 581 COVID-19 atvejas, 8 asmenys mire, o 7 laikomi pasveikusiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt