Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.07 11:26

Švedijos karalienė dalysis įžvalgomis diskusijoje „Vieningi kovoje prieš prekybą žmonėmis“

LRT.lt 2015.10.07 11:26

Ketvirtadienį, 10 val., parlamentinės grupės „Parlamentarai prieš prekybą žmonėmis“ grupės pirmininkė dr. Giedrė Purvaneckienė kviečia į apskritojo stalo diskusiją „Vieningi kovoje prieš prekybą žmonėmis“.

Renginyje dalyvausiančius asmenis pagerbs ir savo įžvalgomis pasidalys su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinti Švedijos karalienė Silvija, sveikinimo žodį tars Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Lietuva, bendradarbiaudama su Švedija, siekia sustiprinti kovą prieš prekybą žmonėmis. Šiandien egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Prekyba žmonėmis gali būti: seksualinis išnaudojimas, vergiškas darbas, išnaudojimas nusikaltimų vykdymui, prekyba organais, priverstinės santuokos, vaikų pornografija ir kt., rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad tokiems svarbiems klausimams skirs dėmesį aukščiausio lygio svečiai; susirūpinimą kelia faktas, kad Lietuvoje nepakankamai įdedame pastangų siekiant sukurti efektyvią apsaugą nuo prekybos žmonėmis. Todėl diskusijoje siekiant efektyvinti kovą su prekyba žmonėmis pabrėšiu politikos formavimo ir vykdymo atskyrimo nuo vertinimo ir kontrolės svarbą, taip pat, kad būtų koordinuotai plėtojama prekybos žmonėmis prevencija, o aukoms suteikta derama pagalba, į kovą prieš prekybą žmonėmis įsijungtų visos reikalingos institucijos, organizacijos, ekspertai“, – teigė Seimo narė G. Purvaneckienė.

Renginyje pranešimą skaitysianti Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom kalbės apie didžiausius iššūkius, rezultatus ir siekius kovojant prieš prekybą žmonėmis Švedijoje.

Trečiadienį Švedijos karališkosios poros – Karlo XVI Gustavo ir karalienės Silvijos – sutikimą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi