Lietuvoje

2020.04.01 23:24

Socialiniai darbuotojai įsitikinę – jų paslaugų poreikis per visą karantiną augs, o paramos prašytojų daugės

Per karantiną smarkai išaugo socialinių paslaugų poreikis. Šiaulių labdaros valgykloje sulaukiama trečdaliu daugiau skurstančiųjų.

Šiaulių labdaros valgyklos virėjos pietus ruošti pradeda nuo ankstyvo ryto. Per karantiną nemokamo šilto maisto ateina net trečdaliu daugiau skurstančiųjų. Kasdien pagaminama mažiausiai 120 porcijų.

„Ateina ir labai džiaugiasi, tiesiog patenkinti karštu maistu. Pajamų tai mažiau, aišku, kad mažiau. Ir mažiau galimybių jie dabar turi rasti kitur, be mūsų, maistą“, – pasakoja Šiaulių labdaros valgyklos vyriausioji virėja Irena Muižienė.

Panorama. Seimo akibrokštą dėl medikų algų didinimo Nausėda pavadino fiasko, premjeras tikina, kad sprendimas bus priimtas (su vertimu į gestų k.)

Paskelbus karantiną pietūs duodami tik išsinešti. Nors pietus galima atsiimti per porą valandų, maistas išdalijamas greičiau, nei per pusvalandį.

Socialiniai darbuotojai dar 100 vargingai gyvenančių šiauliečių turi suruošti ir sauso maisto davinius. Šių produktų turės užtekti iki Velykų. Į sausą davinį įeina miltų 2 kg, kilogramas grikių, cukraus, litras aliejaus, 200 g. sviesto, mėsos konservai, šprotai, pusė kilogramo dešros, makaronai.

Savivaldybės tikina, kad per karantiną socialinių paslaugų ir pašalpų poreikis išaugo, dirbama kaip niekad intensyviai. Skurdui mažinti jau dabar tenka skirti kur kas daugiau lėšų, nei buvo planuota.

„Šiai dienai labai sudėtinga pasakyti, kiek tie kaštai išaugs. Tikrai visi dabar juos skaičiuoja, bet matyti bus kitose priemonėse sutaupytos lėšos, todėl, kad kai kurių paslaugų arba kažkurių tai veiklų nereikia vykdyti šiuo metu, tai tada jos bus nukreiptos“, – tikina Šiaulių savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė.

Socialiniai darbuotojai įsitikinę, kad jų paslaugų poreikis per visą karantiną augs, o paramos prašytojų daugės.