Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 20:11

SAM pateikė naujas asmenų, sirgusių koronavirusu, laidojimo rekomendacijas

LRT.lt 2020.04.01 20:11

Siekdama išvengti galimo koronaviruso plitimo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino teikiamas rekomendacijas, kaip tvarkyti ir šarvoti žmones, mirusius nuo šios pavojingos infekcijos.

Pranešime spaudai nurodoma, kad kol kas nėra įrodymų, kad koronaviruso infekciją sukeliantis virusas būtų perduodamas tvarkant mirusiųjų kūnus. Tačiau siekiant imtis atsargumo priemonių tokia prielaida taikoma.

Svarbiausi rekomendacijų pakeitimai:

Mirties vietoje:

· Mirusiojo kūnas mirties vietoje talpinamas į nepralaidų skysčiams polietileninį, nepermatomą maišą ir pervežamas į lavoninę arba perduodamas laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei.

· Darbuotojai, šiame etape tvarkę kūną, nusiima ir palieka individualias apsaugos priemones. Jos kaip ir panaudoti maišai, tvarkomos kaip infekuotos medicininės atliekos.

Aplinkos dezinfekcija paciento mirties vietoje:

· Paviršiams, objektams, kurie galėjo būti užteršti koronavirusu, dezinfekuoti naudojamos ligoninėje naudojamos dezinfekuojančios medžiagos, veikiančios virusus.

· Valymo darbus atliekantys ir atliekas tvarkantys darbuotojai turi dėvėti medicininę (chirurginę) kaukę, buitines pirštines, akinius ir chalatą.

Kūno tvarkymas prieš šarvojimą ar kremavimą:

· Lavonų, mirusių nuo koronaviruso infekcijos, skrodimas griežtai nerekomenduojamas. Jei skrodimas neišvengiamas, autopsiją atliekantys darbuotojai turi dėvėti vienkartinį neperšlampamą chalatą su ilgomis rankovėmis, daleles filtruojantį respiratorių FFP2 arba FFP3, veido skydelį arba akinius, nuo įsipjovimų apsaugančias pirštines arba dvejas nesterilias pirštines, apsauginę avalynę (aulinius batus).

Šarvojimas:

· Šarvojimo vietoje prie įėjimo / išėjimo iš šarvojimo salės turi būti pakabinta rankų dezinfekavimo priemonė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi