Lietuvoje

2020.04.01 18:59

Lengva koronaviruso forma sergantys pacientai galės būti izoliuoti ir medicininės reabilitacijos įstaigose

LRT.lt2020.04.01 18:59

Pacientai, kuriems mobiliame patikros punkte ar karščiavimo klinikoje diagnozuojama lengva koronaviruso infekcijos (COVID-19) forma ir leidžiama gydytis ambulatoriškai, nuo šiol galės būti izoliuoti ir medicininės reabilitacijos įstaigoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pacientams, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo ir kurie nėra guldomi į ligonines – laikydamiesi izoliavimosi taisyklių, gydosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, izoliuoti pacientus, sergančius lengva koronaviruso infekcijos forma ar turėjusius sąlytį su sergančiu asmeniu, galės ir medicininės reabilitacijos įstaigos.

Į jas pacientai bus vežami iš visos Lietuvos, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Už paciento pervežimą atsakinga savivaldybė, kurioje pacientas gyvena.

Nurodoma, kad pacientų sveikatos priežiūra nuotoliniu būdu rūpinsis jo šeimos gydytojas.

Pacientai iš medicininės reabilitacijos klinikos bus išrašomi, jeigu, atlikus du testus iš eilės, esant ne trumpesniam kaip 24 val. intervalui, abu kartus bus gauti neigiami tyrimo dėl koronaviruso infekcijos rezultatai.

Jeigu pacientui, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, dėl tam tikrų priežasčių vėliau tepinėliai dėl viruso nebuvo tirti, po 37 dienų nuo ligos diagnozavimo dienos jis bus laikomas pasveikusiu ir taip pat bus išrašomas iš įstaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.