Lietuvoje

2020.04.01 18:45

Merai skelbia apie naujus koronaviruso atvejus, du iš jų – Palangoje

atnaujinta 20.27
LRT.lt2020.04.01 18:45

Trečiadienio vakarą Kretingos rajono, Alytaus miesto ir Palangos miesto merai savo socialiniuose tinkluose pasidalino žinutėmis apie nustatytus naujus koronaviruso atvejus.

Palangos meras: vienas iš susirgusiųjų – medicinos darbuotojas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus skelbia, kad Palangos mieste nustatyti du nauji COVID-19 susirgimai. Abu asmenys – šeimos nariai ir per pastarąsias 14 dienų užsienyje nebuvo.

„Vienas medicinos darbuotojas, dirbantis sanatorijoje „Palangos gintaras“, kitas - privačioje įmonėje Klaipėdoje. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, duomenys tikslinami. Mūsų žiniomis vaikų sanatorijos darbuotoja nuo kovo 26 d. į darbą nėjo“, – rašo meras.

Alytuje – 2 nauji atvejai

Alytaus meras Nerijus Cesiulis skelbia, kad Alytuje patvirtinti dar du koronaviruso atvejai. Iš viso mieste patvirtinta 15 COVID-19 susirgimų.

„Dar dviem alytiškiams diagnozuotas COVID-19. Taigi jau penkiolika mūsų miesto gyventojų. Kur jie lankėsi – dabar aiškinasi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tačiau turime suprasti, kad užsikrėtusiųjų skaičius neabejotinai didesnis, ne visi jaučia simptomus ir kreipiasi pagalbos“, – teigia meras.

Meras kartu džiaugėsi žmonėmis, kurie mieste dezinfekuoja patalpas savarankiškai, bei besiplečiančiomis savanorių gretomis.

Kretingoje – 7-as atvejis

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius socialiniame tinkle patvirtino apie 7-tą nustatytą koronaviruso atvejį.

„Virusas patvirtintas Kretingoje gyvenančiam asmeniui, atvejis – vietinis“, – rašo meras.

A. Kalnius nurodė, kad šiam asmeniui atliekamas epidemiologinis tyrimas.

LRT.LT primena, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, trečiadienio duomenimis Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai Lietuvoje iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.