Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 17:54

Linkevičius: griežtinama Lietuvos piliečių grįžimo iš užsienio valstybių tvarka, tačiau kelių grįžti dar lieka

LRT.lt 2020.04.01 17:54

Balandžio 1 d. Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydžiai“, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Nuo balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą.

„Piliečiams, šiuo metu esantiems Europos Sąjungos, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, repatrijavimo skrydžių daugiau nebus organizuojama, tačiau jiems vis dar lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą, taip pat lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą“, – pabrėžė ministras.

Nepasinaudojus grįžimo galimybėmis, rekomenduojama likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų

Nurodoma, kad Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi