Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 16:48

Skvernelis: mūsų ambicija – 5000 tyrimų dėl koronaviruso per parą

atnaujinta 17.00
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.01 16:48

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad Vyriausybė sieks, jog per parą Lietuvos laboratorijose būtų atliekami 5000 tyrimų dėl koronaviruso.

„Turime pakankamą kiekį testų, kurių užteks trims ar keturiems mėnesiams. Turime ambiciją ir realias galimybes pasiekti palaipsniui 5000 tyrimų skaičių per parą“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė S. Skvernelis.

Jis teigė, kad šiuo metu, atsižvelgiant į šalyje tyrimus atliekančių laboratorijų užimtumą, nuo minėto tikslo dar atsiliekama.

„Tai susiję su tuo, kad reikia laboratorijoms pertvarkyti įrangą, kadangi gaunami įvairūs skirtingi reagentai. Papildoma įranga, papildomos galimybės leis taip pat tiek ir centrinei mūsų laboratorijai iki 1000 tyrimų (per dieną – LRT.lt) praplėsti, tiek ir Klaipėdos laboratorijos apimtys turėtų atsirasti didesnės“, – aiškino Vyriausybės vadovas.

Anot jo, šiuo metu teoriškai Lietuvoje tyrimus dėl koronaviruso galėtų atlikti 12 laboratorijų. Realiai, S. Skvernelio teigimu, tyrimus atliekas aštuonios.

„Bet, kalbant apie privačias bei kitas, neprivačias, bet institucines laboratorijas – kai jos atitiks kreditavimo reikalavimus, tie tyrimai bus pradėti daryti“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Užsiminė apie pesimistinį scenarijų

S. Skvernelis, paklaustas apie galimą karantino pratęsimą (šiuo metu jis numatytas iki balandžio 13 d.), tikino, kad viskas priklauso to, kaip pavyks suvaldyti koronaviruso plitimą.

„Kalbant apie pratęsimą karantino. Viskas priklauso nuo mūsų – jei mes sugebėsime situaciją valdyti bent jau tokiomis apimtimis, kurios yra dabar, bus viena situacija. Jei ne, tai pagal pesimistiškiausias prognozes, tikrai būtų tragiška situacija. Bet, matyt, tos prognozės yra skirtos, kad būtų galima jas suvaldyti.

Mums mokslininkai labai aiškiai pasakė, kur yra mūsų žmonių ir Vyriausybės atsakomybė dėl karantino. Įvertindami ir realią situaciją ir prognozes, tai ir priimsime sprendimą“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, pesimistinis scenarijus dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje, yra sukrečiantis.

Premjeras teigė, kad trečiadienį koronaviruso valdymo komiteto posėdyje išgirdo mokslininkų prognozes apie pesimistinį scenarijų dėl infekcijos plitimo Lietuvoje, tačiau detalių apie tai neatskleidė. S. Skvernelis užsiminė, kad informacija apie tai bus paskelbta greitai.

Trečiadienio ryto duomenys rodo, kad Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių nustatytas skaičius dar labiau šoktelėjo ir pasiekė jau 581.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, paskutiniu tyrimu buvo gauti 44 teigiami rezultatai.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23