Lietuvoje

2020.04.01 16:40

Raseiniuose atidaryta pirmoji karščiavimo klinika

LRT.lt2020.04.01 16:40

Trečiadienį Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės g. 2) duris atvėrė Raseinių karščiavimo klinika, nurodoma pranešime spaudai.

Į karščiavimo kliniką alės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai. Jems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Šiuo metu karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune ir Vilkaviškyje. Įsisteigti tokias karščiavimo klinikas privalės visos šalies savivaldybės arba jos turės užtikrinti tokios paslaugos teikimą, sudarydamos sutartį dėl tokių paslaugų teikimo su kita savivaldybe.

Pabrėžiama, kad į karščiavimo klinikas registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.