Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 16:39

Skvernelį šokiravo Kauno ligoninės medikų parodymai apie darbo sąlygas

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad jį šokiravo Kauno klinikinės ligoninės medikų pateikta informacija apie darbo sąlygas. Taip ministras pirmininkas kalbėjo tęsiantis politinei suirutei dėl situacijos šioje ligoninėje, praėjusią savaitę S. Skverneliui paraginus skubiai atleisti įstaigos vadovą Albiną Naudžiūną.

Lietuvoje toliau plintant koronavirusui, praėjusią savaitę žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė socialiniuose tinkluose paskelbė nuotrauką, kur matyti patalpoje sukrauti maišai. Kaip teigta, juose buvo Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų medikų panaudoti vienkartiniai rūbai, kuriuos, ant jų užrašęs vardą, kitos pamainos metu medikas vėl turėjo susirasti ir užsidėti.

S. Skvernelis tada paragino skubiai atleisti ligoninės vadovą A. Naudžiūną, pavadinęs tokį elgesį nusikalstamu. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nušalino jį nuo pareigų ir pradėjo vidinį patikrinimą.

S. Skvernelis trečiadienį spaudos konferencijos sakė, kad jo reakcija buvo sukelta „tais duomenimis, kurie tuo metu buvo ir kurie toliau yra teikiami.

„Aš taip pat betarpiškai bendrauju su gydytojais, kurie dirba šioje ligoninėje, ir tie patvirtinimai yra šokiruojantys“, – teigė ministras pirmininkas.

Pasak jo, pradėjus patikrinimą Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai buvo pavesta įvertinti situaciją: „Aš manau, kad atsiras ten (ligoninėje – LRT.lt) žmonės, kurie kalbės, kurie pasakos, kurie realiai pasakys, bet esmė viso to yar ne viena ar kita galva, kuri gali kristi ar nekristi. Esminis dalykas, kad būtų situacija tinkamai suvaldyti pačioje gydymo įstaigoje“.

„Esmė yra net ne personalijos. Esmė – kad iš tikrųjų šita ligoninė, labai svarbi, viena iš penkių atraminių taškų, kad ji funkcionuotų tinkamai, būtų apsaugomi darbuotojai ir gydomi žmonės. Aš tik to noriu ir to norėjau“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Kauno klinikinė ligoninė yra viena iš penkių didžiuosiuose šalies miestuose esančių įstaigų, kurioms Lietuvoje pavesta gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

Ši ligoninė tvirtina, kad laikėsi paties A. Verygos tvarkos neišmesti priemonių, kurias dezinfekavus galima panaudoti pakartotinai, pavyzdžiui, akinių ir respiratorių.

Gydymo įstaiga sako iki koronaviruso protrūkio pradžios Lietuvoje neišmesdavusi ir kombinezonų, naudotų kaip trečiasis apsauginių priemonių sluoksnis. Šią aprangą dėvi infektologai ir kiti medikai, turintys kontaktą su tais, kurie susirgo COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 581 koronaviruso atvejai. Šalyje mirė aštuoni koronavirusu sirgę žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi