Lietuvoje

2020.04.01 15:58

Grubliauskas: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi 26 koronavirusu infekuoti medicinos darbuotojai

atnaujinta 16.52
Dainora Karklytė, ELTA2020.04.01 15:58

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sako, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) gydomi 26 koronavirusu užsikrėtę medicinos darbuotojai.

„Šią minutę (KUL – ELTA) gydomi 54 pacientai, sergančių gydytojų yra 9, slaugytojų serga 17. Iš viso 26. (...) Skaičiai tikrai kelia nerimą, skatina ieškoti sprendimų. Tai skaičiai, kurie visiems turėtų padėti suvokti, kaip turėtume branginti, saugoti, mylėti medikus, kurie saugo, brangina ir myli mus“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė V. Grubliauskas.

Mano, kad palikus keltą Kylis-Klaipėda, medikams vis tiek bus daug darbo

Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas, reaguodamas į trečiadienio Vyriausybės sprendimą griežtinti keltų ir lėktuvų patekimo į Lietuvos teritoriją tvarką, sako, kad Klaipėdos medikams nesijaus didelio darbo palengvėjimo, nes toliau liekančiu kelto Kylis-Klaipėda-Kylis maršrutu atplaukia daug žmonių.

„Uždraustas judėjimas, keleivių kėlimas keltais nuo šeštadienio, išskyrus (maršrutą – ELTA) Klaipėda-Kylis. Ši linija ir yra gausiausia keleivių. Toks sprendimas, aišku, teisingas, bet toks pusiau. Palieku tai vertinti Vyriausybei.

Mums tai paprasta žinia – medikų pajėgų, reikalingų mėginių paėmimui, kad ir viename kelte, galbūt reikės mažiau, bet tas postas lieka. Tos diskusijos, kad galbūt sutaupysime kažką žmogiškųjų resursų kontekste, lieka už kadro“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Grubliauskas.

Kartu uostamiesčio meras pateikė ir informaciją apie minėtu kelto maršrutu atvykstančių keleivių skaičius.

„Bet kuriuo atveju, tai yra palengvinimas, srautų sumažėjimas, bet galiu pateikti vakarykštę informaciją: iš viso buvo patikrinti 362 keleiviai, iš jų netoli pusę buvo būtent iš Klaipėda-Kylis kelto. Galime įsivaizduoti, kad nuo 100 iki 150 žmonių mūsų specialistai turės patikrinti ir jie į Klaipėdą atplauks“, – pridūrė V. Grubliauskas.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui nuo balandžio 4 dienos vidurnakčio griežtinti keltų ir lėktuvų patekimo į Lietuvos teritoriją tvarką. Kaip teigiama Vyriausybės nutarime, nuo balandžio 4 dienos vidurnakčio siūloma drausti į Lietuvą keltais gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint idaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.

Papasakojo apie karščiavimo kliniką Klaipėdoje

Meras taip pat informavo, kad Karščiavimo klinika uostamiestyje bus įrengta Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filiale.

„Šiandien buvo priimta rekomendacija, kurią galima iš esmės laikyti sprendimu, dėl vietos, kuri netrukus bus oficialiai įvardinta kaip vieta, kur Klaipėdai ir regionui bus (įsteigta – ELTA) vadinamoji Karščiavimo klinika – Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės skyrius. (...)

Tai yra ta vieta, kuri atitinka visus tokiai įstaigai keliamus parametrus – tiek lokacijos, tiek pastato pritaikymo, tiek stovėjimo aikštelės, tiek privažiavimo ir, be abejo, medicininės įrangos bei specialistų, galinčių dirbti šį darbą, prasme“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė V. Grubliauskas.

Meras argumentavo, kodėl Karščiavimo klinika įsteigta būtent šioje įstaigoje.

„Tai nereiškia, kad Klaipėda nusimeta nuo savo galvos šitą „karščiuojančią“ problemą, bendromis jėgomis spręsime šį klausimą. (...) Kalbant apie pirminės sveikatos priežiūros centrus, didžioji dalis iš trijų esančių Klaipėdoje neatitinka pagal vienus ar kitus parametrus, todėl buvo pasirinktas šitas variantas“, – paaiškino V. Grubliauskas.

Uostamiesčio meras taip pat informavo, kad minėtoji Karščiavimo klinika patenkins ir regiono gyventojų poreikius, o visą karščiavimo klinikos koordinavimą prižiūrės Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.

ELTA primena, kadKkarščiavimo klinikose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Į šias klinikas registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie atvyksta jiems paskirtu konkrečiu laiku.

Nuspręsta dėl rezervinių sergančių pacientų apgyvendinimo vietų

V. Grubliauskas po trečiadienį vykusio savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio sako, kad buvo apsispręsta, kuriose įstaigose, esant dideliam koronavirusu infekuotų žmonių skaičiui, būtų izoliuojami lengvesne ligos forma sergantys pacientai.

„Buvo įvardytos kelios vietos, viena iš jų – Klaipėdos kempingas, taip pat vienas iš bendrabučių, kuriais Klaipėda disponuoja savo įstaigose“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Grubliauskas.

Uostamiesčio meras informavo ir apie įstaigą, kur būtų apgyvendinami pacientai, esant itin dideliam pacientų skaičiui.

„Kalbant apie rimtesnį poreikį, kai kalba būtų apie šimtus pacientų, buvo įvardyta Švėkšnos viena iš gydymo įstaigų, kurioje vietų yra gerokai daugiau – gal net 300. Logistine prasme tai nėra ypatingai toli nutolusi teritorija, yra pakankamai nesudėtingai įgyvendinamas klausimas. Tikiuosi, kad šio rezervo neprireiks, bet poreikiui atsiradus, Klaipėda ir rajono savivaldybės sprendimą turi“, – pridūrė V. Grubliauskas.

Naujo koronaviruso tyrimo aparato pajungimo tikisi šią savaitę

Klaipėdos miesto meras sako, kad koronaviruso mėginiai, paimti uostamiesčio mobiliajame punkte, dažniausiai ištiriami per vieną parą, tačiau problemų, anot jo, pasitaikė laukiant, kol bus ištiriami iš užsienio grįžusių asmenų mėginiai. Dėl to, tvirtina V. Grubliauskas, labai laukiama, kol bus pajungtas naujas tyrimus atliekantis įrenginys.

„Tais atvejais, kai mėginiai paimami mobiliajame koronaviruso tyrimų punkte, jie tą pačią dieną keliauja į KUL ir, pagal ligoninėje esančios laboratorijos apkrovimą, jie yra tiriami – dažniausiai sutelpama į 24 val., nors būna visko“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Grubliauskas.

„Kalbant apie mėginius, kurie paimami iš keltų keleivių, Palangos oro uosto ar Būtingės sienos perėjimo punkto, tai buvo tokių situacijų, kad tie mėginiai vos ne tris paras laukė savo valandos, kol buvo rasti sprendimai dėl laboratorijų, kuriose buvo išvežti – buvo ir į Šiaulius, ir į Kauną, ir į Vilnių išvežti“, – tęsė Klaipėdos miesto meras.

V. Grubliauskas taip pat pažymėjo, kad šios savaitės pabaigoje laukiamas naujo Klaipėdą pasiekusio tyrimų aparato pajungimas – šis įrenginys, pasak mero, galėtų ištirti iki 1000 koronaviruso mėginių per parą.

„Ar tikrai tokia apimtimi jis bus užkrautas, aš atsakymo neturiu, čia priklausys nuo derinimo su Sveikatos apsaugos ministerija. Būtų neracionalu, turint galimybę iki 1000 tyrimų atlikti per dieną, jų atlikti tik 300-400. (...) Laukiame pajungimo kuo greičiau“, – pridūrė V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.