Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.07 13:59

LRT kviečia kartu pasitikti Švedijos karališkąją porą

2015.10.07 13:59

Šiandien valstybinį vizitą Lietuvoje pradeda Švedijos karališkoji pora – Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija. Jų sutikimą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA.

Šiandien valstybinį vizitą Lietuvoje pradeda Švedijos karališkoji pora – Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija. Jų sutikimą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA.

Laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 14 valandos kviečiame žiūrėti:

14.00                  Oficiali sutikimo ceremonija Prezidentūros vidiniame kieme.

14.10                  Oficiali fotografija, pasirašymas svečių knygoje Baltojoje salėje, apsikeitimas dovanomis.

14.45                  Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir karališkoji pora Daukanto aikštėje sveikina vilniečius.

15.05                  Vainikų padėjimo ceremonija Antakalnio kapinėse (dalyvauja Prezidentė ir karališkoji pora).

15.30                  Švedijos karališkoji šeima atvyksta į Seimą, aplanko Sausio 13-osios memorialą.

Koks yra Švedijos gerovės modelis, kaip klostosi ir klostėsi jos santykiai su Lietuva ir koks monarchijos vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje? Apie tai – laidoje „Laba Diena, Lietuva“. Studijoje kalbės žurnalistė Jolanta Paškevičiūtė, praėjusią savaitę viešėjusi Švedijoje ir kalbinusi karališkąją šeimą specialiai LRT TELEVIZIJAI.

Švedija – didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje. Kartu su karališkąja pora į Lietuvą atvyksta didelė Švedijos verslininkų delegacija. Apie verslo ryšius – pokalbis su  Mantu Zalatoriumi, „Business Sweden“ viceprezidentu ir Vidurio bei  Rytų Europos regiono vadovu.

Lietuvos ir Švedijos tarpvalstybiniai santykiai ne visada buvo idealūs. „Laba diena, Lietuva“ vers istorijos puslapius, kuriuose ir keliskart švedų sugriauta Biržų tvirtovė, ir viena didžiausių mūsų karvedžių pergalių prieš švedus – Salaspilio mūšis...

Taip pat laidoje – interviu su Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje Eitvydu Bajarūnu, kuriam ne tik teko keletą kartų lankytis karališkuose rūmuose, tačiau ir pagal tradiciją savo rezidencijoje Stokholme priimti karalių ir karalienę...

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi