Lietuvoje

2020.04.01 15:00

Skvernelis tiki susitarimo su opozicija sėkme – priedus prie algų žada visiems, kovojantiems su pandemija

atnaujinta 16.12
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.01 15:00

Premjeras Saulius Skvernelis teigia tikintis, kad kitą savaitę Seime politikams pavyks surasti susitarimą dėl medikų, kovojančių su koronaviruso plitimu, algų padidinimo. Vyriausybės vadovas pažymi, jog bus siekiama, kad priedus prie atlyginimų gautų ne tik medikai, bet visi, kurie kovoja su pandemija.

Trečiadienį spaudos konferencijos metu S. Skvernelis prisiminė antradienį Seime vykusias batalijas, kai parlamentarai dėl tarpusavio ginčų nepriėmė sprendimo dėl medikų algų padidinimo.

„Reikia suprasti kolegas politikus, kokiomis emocinėmis sąlygomis jie dirba. Tikrai reikia žiūrėti atsakingai ir nenorėti pasirodyti populistiškai, geresniems, nei iš tikrųjų yra, ir teikti siūlymus, kurie yra nei racionalūs, nei finansiškai ar logiškai pagrįsti“, – parlamentarų darbą vertino premjeras.

„Manau, kad antradienį susirinkęs Seimas susitelks ir bus pakankamas žmonių skaičius. Manau, kad rasime bendrus sprendimus su opozicijos atstovais, kurie nori racionalių, pamatuotų ir atsakingų sprendimų. Ir bus priimti tie projektai, pirmiausia, kas susiję su medikų atlyginimu, tai yra visiems medikams 15 procentų (dydžio priedas – LRT.lt), tiems, kas dirba židiniuose ar tiesiogiai kovoja su pandemija, – nuo 50 iki 100 procentų atlyginimo padidinimo galimybė“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, jei Seimas sutars dėl šių sprendimų, jie įsigalios nuo karantino paskelbimo datos, tai yra nuo kovo 16 dienos, o tai reiškia, kad priedus prie algų medikai, kiti medicinos darbuotojai gaus ir už praėjusį laikotarpį.

„Norisi dar kartą pakviesti visus dirbti sutelktai ir labai atsakingai, nes matome, to populizmo protrūkių yra ir tai, kas vyko vakar Seime, tikrai nepuošia mūsų visos politinės sistemos“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, medikų, medicinos darbuotojų algų didinimo, priedų prie algų klausimas nėra susijęs su papildomomis biudžeto išlaidomis. S. Skvernelis priminė, kad algų didinimui galima bus naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas.

„Finansinio klausimo čia nėra. Svarbu, kad tai būtų racionalu ir tai, kas yra mums pakeliama. Iki 100 procentų priedas prie algos mums yra pakeliamas. Tą politikai puikiai žino. Šiose ribose galime svarstyti. Viršutinė riba yra aiški, o dėl apatinės ribos galime diskutuoti“, – aiškino ministras pirmininkas.

Seimo opozicijos atstovai siūlo neeilinį parlamento plenarinį posėdį dėl medikų algų pakėlimo surengti dar šią savaitę, tačiau S. Skvernelis neslėpė tokiai iniciatyvai nepritariantis.

„Nemanau, kad reikėtų verstis per galvą šiuo atveju, nes mes vėl turėsime tą situaciją, kuri buvo vakar. Ir vakar buvo galima priimti sprendimus ir tą padaryti ramiai. Jeigu kažkas dar yra taisytina arba norima pagerinti situaciją, priėmus sprendimą, buvo galima buvo registruoti pasiūlymus, toliau diskutuoti, tai dabar toks noras po vakar tikrai nelabai gražaus posėdžio verstis per galvą, daryti neeilinį posėdį nėra nuoširdus“, – kalbėjo S. Skvernelis ir dar kartą pridūrė, jog kalbasi su opozicijos atstovais ir tikisi, kad Seimas dėl medikų algų pakėlimo apsispręs ateinantį antradienį.