Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 14:46

Viceministrė: prisipirkus apsaugos priemonių, gali pristigti lėšų socialinėms paslaugoms

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sako, kad apsaugos priemonių pirkimams jau išnaudojo visus turėtus rezervus, todėl baiminasi, kad dėl lėšų trūkumo ateityje gali strigti kai kurių socialinių paslaugų teikimas.

Socialinių darbuotojų asociacijos teigimu, kai kurios savivaldybės, trūkstant apsaugos priemonių, siūlė ant kojų dėtis šiukšlių maišus arba iš jų pasigaminti apsiaustus.

„Pradėjome (pirkimus – BNS) prieš dvi tris savaites, tai visas tinkamas lėšas tiems dalykams išleisti sukonsolidavome iš visų įmanomų eilučių“, – trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete pareiškė viceministrė Vilma Augienė.

„Norėtųsi, kad (apsaugos priemonių pirkimui – BNS) būtų naudojamos bendros valstybės rezervo lėšos, o ne vienos ministerijos, nes po to nežinome, ar sugebėsime (turėsime lėšų – BNS) kitas svarbias paslaugas užtikrinti ar vykdyti programas, bet šiai dienai savo galimybes esame išnaudoję“, – pridūrė ministerijos atstovė.

Pasak jos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dėl to, koks yra apsaugos priemonių poreikis visoje socialinės apsaugos sistemoje, informacijos paprašė šią savaitę.

„Dabar apie konsoliduotą ir koordinuotą poreikio rinkimą gavome iš SAM tik vakar. (...) Prieš dvi savaites, prieš paskelbiant karantiną buvo akivaizdu, kad reikia patiems ieškotis priemonių“, – parlamentarams kalbėjo ji.

Socialinių darbuotojų asociacija vadovas Jūratė Tamašauskienė komiteto narius informavo, kad socialinių paslaugų teikimas karantino sąlygomis sumažėjo 20-30 procentų.

J. Tamašauskienės teigimu, socialiniai darbuotojai per karantiną paslaugas teikia arba su savo asmeninėmis medicinėmis ar pasisiūtomis medžiaginėmis kaukėmis, tuo metu pirštinių trūksta, o respiratorių niekas neturi.

„Jeigu kalbėti apie kažkokias didesnes apsisaugojimo priemones, tai jų nėra. Savivaldybės kai kur, pavyzdžiui, siūlė šiukšlių maišus ant kojų užsidėti arba juos apsivilkti“, – teigė ji.

Pasak jos, neįgaliesiems teikti izoliacijos paslaugas yra pasirengta ir tam parengtos patalpos.

J. Tamašauskienės teigimu, slaugos ligoninės jau nepriima naujų pacientų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi