Lietuvoje

2015.10.07 09:32

Seimo Pirmininkė nepritaria atviram balsavimui dėl generalinio prokuroro

ELTA2015.10.07 09:32

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad Seimas pats sprendžia, kokia procedūra balsuoti dėl pritarimo generalinio prokuroro kandidatūrai, taip pat sako, jog dėl vienos pareigybės neturėtų būti daroma procedūrinė išimtis.  

Pasak parlamento vadovės, slaptas balsavimas yra aukščiausia demokratijos forma, kai Seimo nariai gali visiškai realizuoti laisvo mandato suteikiamas galimybes.

„Nemanau, kad išskirtinai generaliniam prokurorui (...) turėtų būti taikomos išimtys", – „Žinių radijui" trečiadienį teigė L. Graužinienė.

Generalinio prokuroro kandidatūras patvirtinti Seimui teikianti prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad balsuodami slaptai Seimo nariai elgiasi neskaidriai ir galimai keičia savo viešai išsakytą nuomonę. Šalies vadovė taip pat yra užsiminusi apie „tam tikrų interesų grupių“ įtaką Seimo nariams balsuojant dėl generalinio prokuroro.

Seimas jau du kartus atmetė prezidentės pasiūlytus kandidatus į generalinius prokurorus: birželį – Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio, rugsėjį – Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjos Editos Dambrauskienės. Pasak D. Grybauskaitės, naują kandidatą Seimui ji gali pasiūlyti jau po 2016 m. parlamento rinkimų.                     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.