captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo Pirmininkė nepritaria atviram balsavimui dėl generalinio prokuroro

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad Seimas pats sprendžia, kokia procedūra balsuoti dėl pritarimo generalinio prokuroro kandidatūrai, taip pat sako, jog dėl vienos pareigybės neturėtų būti daroma procedūrinė išimtis.
 
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Pasak parlamento vadovės, slaptas balsavimas yra aukščiausia demokratijos forma, kai Seimo nariai gali visiškai realizuoti laisvo mandato suteikiamas galimybes.

„Nemanau, kad išskirtinai generaliniam prokurorui (...) turėtų būti taikomos išimtys", – „Žinių radijui" trečiadienį teigė L. Graužinienė.

Generalinio prokuroro kandidatūras patvirtinti Seimui teikianti prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad balsuodami slaptai Seimo nariai elgiasi neskaidriai ir galimai keičia savo viešai išsakytą nuomonę. Šalies vadovė taip pat yra užsiminusi apie „tam tikrų interesų grupių“ įtaką Seimo nariams balsuojant dėl generalinio prokuroro.

Seimas jau du kartus atmetė prezidentės pasiūlytus kandidatus į generalinius prokurorus: birželį – Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio, rugsėjį – Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjos Editos Dambrauskienės. Pasak D. Grybauskaitės, naują kandidatą Seimui ji gali pasiūlyti jau po 2016 m. parlamento rinkimų.                     

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...