Lietuvoje

2015.10.06 13:34

Venų trombozė užklumpa vis jaunesnius

Už savaitės, spalio 13 dieną, bus minima Pasaulinė trombozės diena. Liga, kuri yra trečia pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių liga pasaulyje po išeminės širdies ligos ir insulto, kasmet ji nustatoma beveik milijonui Europos Sąjungoje gyvenančių žmonių. Kas tai per liga ir kaip jos išvengti, LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje pasakojo Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro profesorius Aleksandras Laucevičius.

Pasak mediko, giliųjų venų trombozė, kai kraujo krešuliai–trombai užkemša kraujagysles, gali ištikti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, sunkių operacijų, po kurių reikia didesnio laiko reabilitacijai ir yra didesnis gulėjimo laikotarpis, nėštumo, onkologinių ligų.

Nors dažnas mano, kad tai tik vyresnius žmones sekinanti liga, tačiau, pasak A. Laucevičiaus, ligoninėse vis dažniau atsiduria 20–30 metų amžiaus žmonės. Kai kuriems tai – įgimta liga, o kai kuriuos ši problema užklumpa ir dėl nejudros.

Pasak mediko, jei trombas kraujagyslėmis patenka į plaučius ar į smegenis, liga gali baigtis ir mirtimi, tad ligą reikia kuo greičiau nustatyti ir pradėti nedelsiant gydyti.

Plačiau apie giliųjų venų trombozę, kaip išvengti šios ligos ir tinkamai gydytis, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ ištraukoje.