Lietuvoje

2015.10.06 09:15

R. Vaisbrodas: Rusijos veiksmai Sirijoje įneša dar daugiau chaoso

ELTA2015.10.06 09:15

Rusija į Siriją atvyko ne kovoti su „Islamo valstybe“, o paremti Damasko režimą ir prezidentą Basharą al-Assadą, ir šie tikslai prieštarauja tarptautinės koalicijos, kovojančios su „Islamo valstybe“ siekiams, teigia prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas.

Anot R. Vaisbrodo, Maskvos veiksmai Sirijoje neatitinka Jungtinių Tautų chartijos tikslų, o bandymai siekti savo ribotų tikslų Artimuosiuose Rytuose ir nenoras bendradarbiauti su tarptautine bendruomene įneša dar daugiau chaoso Sirijoje.

„Yra kuriama konfrontacija, kur vietoj trijų veikėjų – B. al Assado, opozicijos ir „Islamo valstybės“ – būtų susitelkiama ir kovojama su „Islamo valstybe“. Rusijos siekiai yra išvengti trijų veikėjų ir turėti tik du – B. al Assadą ir „Islamo valstybę“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė R. Vaisbrodas.

Pirmuosius antskrydžius Sirijoje Rusijos karinė aviacija surengė paskutinėmis rugsėjo dienomis. Anot oficialių Kremliaus pareigūnų, Rusija pilietinio karo apimtoje šalyje kovoja su tarptautiniu terorizmu, tačiau JAV ir kitos Vakarų šalys Maskvą kaltina parama autoritariniam Sirijos prezidento režimui. JAV senatorius Johnas McCainas Rusiją taip pat apkaltino bombarduojant amerikiečių apmokytus sukilėlius, kovojančius su Islamo valstybe ir B. al Assado režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.