Lietuvoje

2015.10.06 09:32

Vidaus reikalų viceministras Graikijoje aptarė pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą procedūras

Vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama delegacija vieši Graikijoje. Pirmadienį su vietos pareigūnais delegacija aptarė prieglobsčio prašančių pabėgėlių atrankos ir perkėlimo į Lietuvą procedūras.

Pasak viceminstro, jų aplankytose stovyklose besiglaudžiantiems pabėgėliams graikai labai padeda, aprūpina maistu, kitomis būtinomis priemonėmis, tačiau tose stovyklose nėra tų šalių piliečių, kuriuos Lietuva įsipareigojo priimti.

Trečiadienį pareigūnai vyks į Lesbo salą, kur įkurtos pabėgėlių stovyklos, čia jie stebės, kaip registruojami pabėgėliai, kaip tikrinama jų sveikata.

„Dar yra labai daug neatsakytų klausimų. Graikai nelabai pasiruošę perkėlimui, kadangi ne visos stovyklos dar veikia – tos stovyklos, kurios yra kontinente ir į kurias turėtų ateiti žmonės iš salų. Stovyklose, kaip aš mačiau, nėra Sirijos, nėra Irako ir Eritrėjos piliečių, o pagal tarybos sprendimą, Lietuva įsipareigojo padėti būtent šių šalių piliečiams. Kaip teigia vietos pareigūnai, jie atvažiuoja su pasais, gauna dokumentą iš policijos ir toliau važiuoja į kontinentą, Graikijoje neužsibūna, keliauja į turtingesnes valstybes“, – teigia vidaus reikalų viceministras E. Jankevičius.