Lietuvoje

2020.04.01 11:04

Policija antradienį sulaukė pusantro šimto pranešimų dėl karantino nesilaikymo

Margiris Meilutis, BNS2020.04.01 11:04

Antradienį šalies policija sulaukė 150 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.

Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio, palyginus su praėjusia savaite, pastebimas beveik dvigubai sumažėjęs per dieną gaunamų pranešimų skaičius, bet tikslių to priežasčių dar negalima nustatyti.

Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė daugiau nei 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Praėjusią savaitę karantinas pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 dienos.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Seime antradienį priimtos įstatymo pataisos, kuriomis sugriežtinta administracinė atsakomybė už karantino tvarkos pažeidimus, bei suteikti įgaliojimai pažeidimų protokolus surašyti policijai. Įstatymas įsigalios, kai jį pasirašys prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.