Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 10:54

Landsbergis medikų algų klausimą siūlo spręsti vienybe, Karbauskis į derybas siųs Skvernelį

Surplys: turime valdančiųjų patikinimą, kad atlyginimai bus pakelti; atnaujinta 15.36

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį kreipėsi Seimo narius, kviesdamas dar šią savaitę susirinkti į neeilinį posėdį ir kartu rasti sprendimus dėl sąžiningo kompensavimo visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien dirbantiems milžiniškos rizikos sąlygomis. Savo ruožtu „valstiečių“ lyderis tikina, antradienio nesusipratimas Seime – eilinė opozicijos ataka prieš valdančiuosius.

„Kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis esame surinkę reikalingus parašus šaukti neeiliniam Seimo posėdžiui. Privalome visi drauge rasti sprendimus bei nepalikti medikams netesėto žodžio. Mes vakar norėjome užtikrinti, kad nebūtų diskriminacijos tarp medikų, kurie dirba tik infekcinėse ligoninėse ir likusių, kurie su virusu susiduria kiekvieną dieną. Dydžiai, apimtys, proporcijos – tegu tampa susitarimo dalyku. Tačiau esame pasirengę surasti kompromisą, kuris būtinas“, – sakė TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, reikia ieškoti sutarimo, kokios galėtų būti proporcijos papildomo skatinimo tų, kurie yra tiesiogiai fronto linijoje, ir tų, kurie patiria didesnę profesinę riziką ir krūvius tiesiog dėl situacijos.

„Krizės akivaizdoje visi vedami, tikiu, gerų ketinimų pademonstravome susipriešinimą, kurio rezultatas – nepriimtas įstatymas, kuriuo turėjo būti pakelti atlyginimai medikams karantino laikotarpiu. Negebėdami ištesėti pažado – pakertame pasitikėjimą visu parlamentu ir netgi valstybe. Dėl to nuoširdžiai apgailestauju, tačiau sprendimas privalo būti rastas“, - į Seimo narius kreipėsi TS-LKD vadovas.

Karbauskis apie pokalbį su opozicija: mano skambutis jiems sukeltų tokį pasišlykštėjimą

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako nesistebįs antradienio vakaro įvykiais Seimo posėdžių salėje, kai nepavyko parlamentarams priimti vieningo sprendimo dėl medikų atlyginimų didinimo ir teigia, kad tai buvo eilinė opozicijos ataka prieš valdančiuosius.

„Valstiečių“ lyderis teigia, kad pats su opozicijos lyderiu Gabrieliu Landsbergiu nemėgins kalbėtis, kaip spręsti susidariusią problemą, nes opozicijai tai sukeltų pasišlykštėjimą. Dėl to su opozicija prie derybų stalo bandys sėsti premjeras Saulius Skvernelis. R. Karbauskio tikinimu, nepriklauomai nuo to, ar pavyks su opozicija susitarti, medikų atlyginimai kitą savaitę bus pakelti.

„Manau, kad premjeras pirmiausia šnekėsis su opozicija. Be abejonės. Nes neapykanta Gabrieliaus ar kitų mano atžvilgiu yra begalinė, o švelnesnė tikriausiai premjero atžvilgiu. Mes tai ir išnaudosime, nes šioje vietoje kalba ne apie politiką yra, o kalba apie krizę. Mes turime suprasti, kad politikos čia nėra ir negali būti. O jie visuomet ją atranda“ , – Eltai sakė R. Karbauskis.

„Mes pabandysim. Man tai nesunku, aš galiu ir po mūsų pokalbio jam paskambinti ir bandyti šnekėti. Bet tiesiog aš įsivaizduoju, ir kiek esu patyręs, mano skambutis jiems sukels tokį pasišlykštėjimą, kad naudosimės vėl Sauliaus pagalba“, – teigė jis.

R. Karbauskio teigimu, opozicija sąmoningai vykdo destrukciją, todėl antradienio vakarą ir nepavyko pakelti medikams algų. Anot LVŽS lyderio, opozicijos sprendimai šiuo metu yra politizuoti ir nukreipti į artėjančius rinkimus.

„Kai reikia susivienyti, jiems neišeina. Nes supranta, jog susivienijus įveiksim krizę ir taip nauda ne jiems, o valdančiai daugumai. Jie šitaip skaičiuoja. Bet aš esu tikras, jei jie būtų pasirinkę visiškai kitą taktiką, o ne konfrontacijos, ne žeminimo Aurelijaus Verygos ir valdančiosios daugumos taktiką, o bendradarbiavimo taktiką, jie būtų išlošę daugiau ir politine prasme. Bet jie jau pasirinko ir nuėjo tuo keliu ir eiti jau kitu keliu jiems jau yra sunku. Labai abejoju, kad ir prezidento žodžiai jiems darys kažkokią įtaką“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis opozicijos ir valdančiųjų konflikte mato ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio lyderystės stoką.

„Viena problema, tai Seimo pirmininkas, kuris tikrai neatstovauja Seimui. Jis atstovauja opozicijai, o šiuo atveju pats sau. Labai dažnai jis pats sau atstovauja, ir vakar tai buvo ryškiai matyti. Kai jis teikė siūlymą Seimui dirbti nuotoliniu būdu. Seimas atmetė jį, nes jis net nebandė to klausimo derinti su frakcijomis. Kitais klausimais jis atstovauja opozicijai. Su mumis jis nebendravo jau daugybę metų, nebendrauja ir dabar. Mes neturime Seime žmogaus, kuris galėtų visus susodinti. Tai yra tam tikra problema“, – sakė jis.

LVŽS lyderis teigia, kad antradienio vakarą opozicijos noras pakelti visiems medikams atlyginimus buvo nelogiškas ir neįmanomas.

„Vakar balsavimas nepavyko, todėl teko traukti korteles, kad nebūtų priimtas populistinis sprendimas, nepagrįstas biudžeto pinigais. Niekas negalvoja, kad nereikia spręsti visų medikų problemų, bet šiuo metu pakelti visiems medikams ir nedirbantiems su koronavirusu 100 proc. mes negalime. O mūsų siūlymas buvo pakelti su koronavirusu dirbantiems medikams, kurie rizikuoja savo sveikata ir gyvybe. Tai bus padaryta. Aš manau, kad bus priimtas tas sprendimas, kurio nori valdančioji dauguma“, – teigė jis.

R. Karbauskio teigimu, biudžete nėra tokių lėšų, kad algas 100 proc. pakelti visiems medikams.

„Tame logikos ir nėra tai daryti, nes kaip paaiškinti visiems kitiems žmonėms, kad ligoninėse, kur niekas nedirba su koronavirusu (...) kad tie žmonės gaus taip pat 100 proc. didesnį atlyginimą dėl to, kad jie yra medikai. Juk valstybė negali visiems pakelti atlyginimų, kaip tuomet vėliau reikėtų kalbėti su mokytojais bei kultūros darbuotojais? Visiems medikams mes žadėjome pakelti 15 proc. ir šis pažadas bus įgyvendintas, kaip ir visoms sritims stengiamasi kelti atlyginimus, kiek tai bus įmanoma“, – sakė R. Karbauskis.

G. Landsbergis: skambinau R. Karbauskiui, bet jis neatsiliepė

Trečaidienį po pietų konservatorių pirmininkas nurodė, kad apie jau kalbėjo ne tik su Seimo frakcijų vadovais, bet ir su premjeru Sauliumi Skverneliu. Į skambučius ir trumpąsias žinutes, teigia G. Landsbergis, neatsakė tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Aš šiandien kalbėjau su visų frakcijų seniūnais, skambinau taip pat ir Ramūnui Karbauskiui. Deja, nežinau dėl kokių priežasčių, jis ragelio nekėlė. Aš jam parašiau žinutę, kviesdamas susitarti – jis neatrašė“, – Eltai teigė G. Landsbergis.

Kiek anksčiau ryte R. Karbauskis, komentuodamas antradienį Seime įstrigusius siūlymus dėl medikų atlyginimų didinimo, teigė, kad pats nebandys kalbėtis su G. Landsbergiu ir ieškoti išeities. Jo teigimu, su opozicija prie derybų stalo turėtų sėsti premjeras S. Skvernelis.

„Manau, kad premjeras pirmiausia šnekėsis su opozicija. Be abejonės, nes neapykanta Gabrieliaus ar kitų mano atžvilgiu yra begalinė, o švelnesnė tikriausiai premjero atžvilgiu“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Savo ruožtu G. Landsbergis tokį R. Karbauskio pareikšimą pavadino emocijomis.

„Aš tokiomis emocinėmis kategorijomis nesivadovauju. Aš ištiesiau ranką ir kviečiau kalbėtis visus. Kalbėjomės ir su socialdarbiečiais, ir su opozicija. Įdomiausia, kad visi sutariame, kad kompromiso reikia ieškoti“, – teigė konservatorių lyderis.

Surplys: turime valdančiųjų patikinimą, kad atlyginimai bus pakelti

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys trečiadienį spaudos konferencijos metu patikino, kad priedų prie atlyginimų medikams klausimas turėtų būti išspręstas artimiausiu metu, o Vyriausybė yra pasiruošusi tai įgyvendinti.

Anot G. Surplio, Vyriausybė artimiausiame Seimo posėdyje pateiks sprendimą dėl medikų atlyginimų didinimo.

„Turime valdančiosios daugumos patikinimą, kad mūsų medikams, kurie dirba svarbų, atsakingą darbą, bus pakelti atlyginimai“, – sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Po antradienį Seime žlugusio balsavimo dėl šio klausimo pykčio neslėpė ir šalies vadovas Gitanas Nausėda, trečiadienio rytą tokį Seimo sprendimą pavadinęs parlamento fiasko ir medikų apgavyste.

Valdantieji teikia naują pasiūlymą kelti algas medikams koronaviruso židiniuose

Valdantieji trečiadienį pateikė naują siūlymą didinti koronaviruso židiniuose dirbančių medikų algas.

Naują iniciatyvą „valstiečių“ atstovai registravo kitą dieną po to, kai Seime panaši iniciatyva žlugo dėl valdančiųjų ir opozicijos ginčo.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė „valstietė“ Astos Kubilienė bei jos frakcijos kolega Darius Kaminskas registravo pataisą, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams atlyginimų koeficientai būtų didinami nuo 60 iki 100 procentų.

Atlyginimai būtų keliami atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo vykdomų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį. Padidinti atlyginimai būtų skaičiuojami nuo karantino pradžios. Karantinas siekiant šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą paskelbtas kovo 16 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi