Lietuvoje

2020.04.01 08:37

Nausėda tikina – bent du antradienį priimti įstatymų pakeitimai būtų sulaukę jo veto

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Civilinės saugos įstatymo pataisos ir siūlymai dėl Baudžiamojo kodekso pakeitimų priėmimo atveju būtų susilaukę jo veto.

„Dabartiniai įstatymai, kurie yra priimami, turės praeiti Prezidentūros filtrą tiek žmogaus teisių aspektu, tiek atitikimo Konstitucijai aspektu. Tiesą sakant, vakar buvo nepriimti kai kurie įstatymai, kurie veikiausiai būtų susilaukę mano veto, ir čia aš tikrai įsivaizduoju, kad dabar kaip niekad svarbu, kad mūsų operatyvūs sprendimai negrėstų mūsų Konstitucijos pamatams, nes krizės ateina ir išeina, o kai kurie blogi įpročiai ir tendencijos gali užsilikti ilgiau“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Civilinės saugos įstatymas ir Baudžiamojo kodekso pakeitimai (būtų buvę vetuoti. – ELTA)“, – patikslino prezidentas.

Seimas antradienį nepriėmė Civilinės saugos įstatymų pataisų, kuriomis siūlyta Vyriausybei suteikti teisę valstybės lygio ekstremalios situacijos metu reguliuoti būtinųjų prekių ir paslaugų kainas.

Taip pat pritrūko balsų priimti Vyriausybės siūlytas Baudžiamojo kodekso pataisas.

Pataisos numatė, kad saviizoliacijos nesilaikymas, kai asmuo buvo gydytojų įspėtas, nebebūtų traktuojamas kaip baudžiamasis nusižengimas, tai būtų laikoma nusikaltimu, už kurį teismas galės skirti laisvės atėmimo bausmę iki vienerių metų.

Siūlyta, kad dar griežtesnės Baudžiamojo kodekso sankcijos siūlytame projekte būtų taikomos, jei dėl tokių veiksmų išplistų susirgimas ar kiltų ligos protrūkis. Tokiu atveju bausmė nebebūtų traktuojama kaip nesunkus nusikaltimas, todėl teismas galėtų skirti laisvės atėmimo bausmę iki 5 metų.