Lietuvoje

2015.10.07 10:31

Kodėl vairuotojai tamsina automobilių langus

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2015.10.07 10:31

Anksčiau už tamsintų automobilio langų mėgdavo slėptis neskaidria veikla užsiimantys piliečiai ar pasiturintys verslininkai. Dabar dauguma tamsina langus dėl solidesnės automobilio išvaizdos, didesnio privatumo, saugosi, kad neakintų saulė ar kad automobilis neprikaistų. Tačiau ar dėl juodų automobilio langų nerizikuojate savo ir kitų saugumu kelyje?

Dienoms trumpėjant, horizonte šviečianti saulė apakina ne vieną vairuotoją. Trumpalaikis apakinimas gali baigtis ir tragiškai. Laiku nepastebimos atvažiuojančios transporto priemonės ar įspėjamieji ženklai. Nuo tiesioginių saulės spindulių keleiviai neretai slepiasi po tamsintais automobilio langais.

Anksčiau į privalomąją techninę apžiūrą kai kurie prabangių automobilių vairuotojai atvažiuodavo ir visiškai juodais priekiniais langais. Žinodami, kad įstatymas tai draudžia, įvairiausiais būdais bandydavo apgauti techninės apžiūros specialistus.

„Esame matę visko. Buvo apskritai neperšviečiamų langų, taip pat bandė apgauti, kai vasaros viduryje atvažiavo visiškai atidarytais langais. Yra buvę atvejų, kai pas mus nulupinėjo plėveles“, – aiškina Viršuliškių techninės apžiūros stoties vadovas Saulius Sakalauskas.

Priekinio lango šviesos pralaidumas turi būti ne mažesnis nei 75 proc., o šoniniai durelių – ne mažesnis kaip 70 proc.

Visų galinių automobilio langų tamsinimas kokybiškomis plėvelėmis vidutiniškai kainuoja apie 100 eurų. Specialistai sako, kad tamsinti langus nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti.

Plėvelių, kurios apsaugo nuo akinimo, karščio ir atitinka numatytus reikalavimus yra, tačiau dauguma vairuotojų temdo langus dėl visai kitų priežasčių.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.