Lietuvoje

2020.03.31 19:38

Ukmergėje iš viso nustatyti 49 koronaviruso atvejai, 27 iš jų – medikams

pirmasis atvejis Kėdainiuose; atnaujinta 21.56
LRT.lt, rinkosaikste.lt 2020.03.31 19:38

Antradienio vakarą Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas paskelbė, kad koronavirusas nustatytas iš viso 27 Ukmergės medikams ir vienam Ukmergės ligoninės darbuotojui.

„Šiai valandai turime 49 susirgimo atvejus, iš jų - 27 medikai ir 1 Ukmergės ligoninės darbuotojas.
Buvo ištirti visi Ukmergės ligoninėje šiuo metu dirbantys 52 darbuotojai. Jų visų testai dėl viruso infekcijos neigiami”, – rašoma D. Varno socialinio tinkle paskyroje.

5 iš 8 žmonių, mirusių nuo koronaviruso, mire Ukmergėje.

„Mirusieji ukmergiškiai priklausė labai didelei rizikos grupei, pastaroji, jau 5-oji mirtis – buvęs ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientas“, – tvirtina jis.

Antradienio vakarą – dar 4 koronaviruso atvejai Lietuvoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad antradienio vakarą, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 4 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Antradienio vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 537 ligos atvejis. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

Kaip aiškėja, vienas iš keturių atvejų nustatytas Kėdainiuose. Tai pirmasis COVID-19 atvejis mieste. Jis diagnozuotas 37 metų kėdainietei, kuri, įtariama, užsikrėtė nuo iš užsienio grįžusio savo vyro.

Susirgimas COVID-19 moteriai diagnozuotas Kauno mobiliajame punkte.

Kėdainietė kovo 23 dieną pajuto peršalimo simptomus ir telefonu kreipėsi į savo šeimos gydytoją, o kovo 27 dieną, sveikatos būklei blogėjant, paskambino telefonu 1808 ir jai buvo atliktas tyrimas Kauno mobiliajame punkte.

Antradienį sulaukta atsakymo, kad kėdainietė yra užsikrėtusi ir serga COVID-19.

Susirgusioji nuo kovo 12 dienos nedirbo ir save izoliavo. Vyras nors jautė COVID-19 požymius, tyrimas jam nebuvo atliktas.

LRT.lt primena, kad nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 8, pasveiko 7 asmenys.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.