Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.31 18:53

Savivaldos politikai per karantiną galės visais klausimais posėdžiauti nuotoliniu būdu

Savivaldybių tarybos posėdžiaudamos nuotoliniu būdu galės priimti sprendimus visais viešojo gyvenimo klausimais, o ne tik susijusiais su ekstremaliąja padėtimi.

Seimas antradienį ypatingos skubos tvarka priėmė tokias Vietos savivaldos įstatymo pataisas. Už jas balsavo 106 Seimo nariai, trys parlamentarai susilaikė.

Pataisas pateikusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad jos užtikrins savivaldybių tarybų darbą karantino sąlygomis.

„Dar kartą teikiame įrankį, kad savivaldybės, nepaisydamos ekstremalios situacijos, karantino, galėtų veikti, būtų sprendžiami klausiami, susiję ne tik su aplinkybėmis, kuriomis gyvename dabar, bet ir užtikrinamos paslaugos gyventojams, vykdomi įsipareigojimai“, – pristatydama pataisas sakė R. Tamašunienė.

Seimas prieš porą savaičių priėmė pataisas, kuriomis savivaldai leista rengti nuotolinius posėdžius, bet tik su ekstremalia padėtimi susijusiais klausimais.

Savivaldybės prašė prezidentą vetuoti įstatymą, sakydamos, kad darbotvarkę susiaurinus iki ekstremalios padėties problemų, jos turės neribotam laikui atidėti svarbius sprendimus, būtinus kasdieniam gyvenimui.

Šalies vadovas įstatymą pasirašė, nes veto būtų savivaldos politikams iš viso neleidęs posėdžiauti nuotoliniu būdu.

„Siūlome Vietos savivaldos įstatymą patobulinti, nustatant, kad jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino savivaldybės tarybos nariai neturi galimybės susirinkti į posėdį fiziškai, savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiai visais savivaldybei svarbiais klausimais gali būti organizuojami nuotoliniu būdu elektroninio ryšio priemonėmis“, – naujas pataisas pristatė R. Tamašunienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi