Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.31 18:22

Skvernelis: antradienio vakarą į Lietuvą atskris dar medicininių apsaugos priemonių

Visuomenė nuo trečiadienio iki karantino pabaigos bus informuojama apie medikams pristatytas apsaugos priemones ir medikamentus, teigia premjeras Saulius Skvernelis. Jis taip pat teigė, kad jau antradienio vakarą Lietuvą pasiks nauja medicininių apsaugos priemonių siunta.

„Šiandien vakare į Kauną iš Vokietijos turi atskristi dar vienas lėktuvas su apsaugos priemonėmis. Regis, logistika ima veikti taip, kaip reikia. Tai, žinoma, jokia ne pabaiga, artimiausi reisai – jau netrukus“, – rašė premjeras.

„Šiandien pasirašiau pavedimą sveikatos apsaugos ministrui ir Visuomenės informavimo grupei, kad nuo rytojaus ir iki tol, kol tęsis karantinas, visuomenė būtų kasdien informuojama apie tai, kiek apsaugos priemonių bei medikamentų yra pristatoma kiekvienai konkrečiai gydymo įstaigai“, – feisbuke antradienį pranešė Vyriausybės vadovas.

„Šiuos duomenis turime žinoti visi. Ir ypač žmonės, dirbantys gydymo įstaigose: kiek jų darbovietė gavo respiratorių, apsaugos kaukių, pirštinių, akinių ir viso kito. Dėl įvairių priežasčių“, – teigė jis.

Premjero teigimu, pavedime taip pat nurodyta pateikti informaciją apie tai, kiek, kas ir ko jau yra gavęs kovo 1-31 dienomis.

Lietuva per keletą dienų jau sulaukė trijų lėktuvų su Kinijoje pirktomis apsaugos priemonėmis medikams. Pasak premjero, dar vieno lėktuvo laukiama ir šį vakarą.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi