Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.31 18:27

Po Seimo posėdžio – rūpestis dėl parlamentarų dėvimų kaukių ir kritika dėl per daug artimo kontakto

LRT.lt 2020.03.31 18:27

Į LRT.lt portalą kreipėsi dėl Seimo narių saugumo susirūpinę skaitytojai, kurie atkreipė dėmesį, kad parlamentarų dėvimos veido kaukės skiriasi nuo įprastų. Skaitytojai abejojo, ar tokios kaukės iš tiesų apsaugo nuo koronaviruso ir juokavo, kad jų išvaizda primena ančiuko snapą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė portalą LRT.lt užtikrino, kad parlamentarų dėvimos kaukės yra tinkamos ir gerai apsaugančios nuo viruso sukėlėjų.

Šios kaukės yra filtruojančios, o jų apsauga labai didelė – mechaniškai sulaikoma nuo 94 proc. oro lašeliniu būdu plintančių viruso sukėlėjų, jiems užkertamas kelias patekti į kvėpavimo takus, aiškina NVCS atstovė.

Anot R. Lingienės, tokią apsisaugojimo priemonę paprastai naudoja medikai arba tie, kurie turi artimą kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis. Tačiau, pabrėžė ji, tokią kaukę svarbu tinkamai dėvėti, kadangi blogai užsidėjus, ji tampa neveiksminga.

Vis dėlto parlamentarams R. Lingienė turėjo ir kritikos – ji juokavo, kad didesnė problema Seimo salėje yra ne kaukės, o tinkamo atstumo nesilaikymas ir per arti esančios kėdės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi