Lietuvoje

2015.10.05 14:32

Mažųjų partijų likimas: reorganizacija arba likvidacija

LRT.lt 2015.10.05 14:32

Lietuvos politinių partijų nariais spalio 1 d. buvo beveik 119 tūkst. asmenų, skelbia Teisingumo ministerija. Pagal šiuos duomenis, daugiausiai narių Lietuvoje turi Darbo partija, mažiausiai – „Jaunoji Lietuva“. Pastarajai ir kitoms partijoms, kurių narių skaičius nesiekia 2 tūkst., teks imtis reorganizacijos arba jos bus likviduotos.

Darbo partijoje, naujausiais duomenimis, yra apie 22,6 tūkst. narių, Lietuvos socialdemokratų partijoje – apie 22 tūkst. narių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje – apie 15 tūkst., Tvarkos ir teisingumo partijoje –13,4 tūkst.

Mažiausiai narių turinti nurodė Stanislovo Buškevičiaus vadovaujama „Jaunoji Lietuva“ – 1030. 13 iš 41 Lietuvoje registruotos partijos duomenų nepateikė.

Politinių partijų įstatymas numato, kad partijoje kol kas, t. y. iki 2015 m. pabaigos, turi būti ne mažiau kaip 1000 narių. Nuo 2015 m. gruodžio 14 d. partijos privalės turėti ne mažiau kaip 2000 narių. 9 iš duomenis pateikusių partijų šiuo metu neturi reikiamo skaičiaus narių.

Partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija gali būti likviduota Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti.

Teisingumo ministerija atkreipia dėmesį, kad kiekvienas pilietis savo narystę politinėje partijoje gali patikrinti elektroniniu būdu Politinių partijų narių sąrašų informacinėje sistemoje prisijungus prie www.epaslaugos.lt portalo ir pasirinkus paslaugų gyventojams sritį „Politika“. Prisijungus prie šio portalo, galima ir nutraukti narystę partijoje. Narystė bus nutraukta per 1 valandą nuo elektroninio prašymo pateikimo dienos.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruota 41 partija, 4 iš jų yra pradėta likvidavimo procedūra.