Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.31 15:19

Veryga: mirusių asmenų tyrimai taps prioritetu

atnaujinta 15.37

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad nėra galimybių masiškai tirti medikus dėl koronaviruso. Tačiau COVID-19 nustatytas jau 64 medikams, dar daugiau nei 260 medikų yra karantine.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį kalbėjo, kad atlikta daugiau nei 11 tūkst. tyrimų, o praėjusią parą nustatyti 49 nauji COVID-19 atvejai. Vieno paciento būklė ypač sudėtinga. 263 medikai yra karantine.

Anot A. Verygos, įsibėgėja privačios laboratorijos bei karščiavimo klinikos, kurios, kaip sakė ministras, jau sulaukė dėmesio.

„Turime tokių pirmų signalų, kad tikrai žmonės eina, kreipiasi, jos nemažai sulaukia srauto“, – sakė A. Veryga.

Ministras Veryga apie masiškus medikų tyrimus: pirmiausia turi būti tiriami tie, kurie jaučia simptomus

Ministras taip pat sakė, kad medikai bus mokomi vertinti koronavirusu užsikrėtusių pacientų būklę, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais. Kaip sakė A. Veryga, kitų šalių patirtis parodė, kad esant kritinei situacijai naudotis tam tikrais aparatais turi mokėti visi medikai, ne tik reanimatologai.

Paklaustas apie prezidento Gitano Nausėdos pastabas dėl nepakankamo situacijos suvaldymo, A. Veryga sakė pastabų negirdėjęs. Anot jo, Vyriausybė stengiasi geriau koordinuoti situacijos suvaldymą, tam sudarytas komitetas, kuriam vadovauja premjeras Saulius Skvernelis. Be to, A. Veryga teigė, kad prezidentūra yra nuolat informuojama apie veiksmus kovojant su koronavirusu, prezidento atstovas dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos pasitarimuose.

Savaitgalį Lietuvą pasiekė iš Kinijos atkeliavusi apsaugos priemonių siunta. Visgi pastebima, kad medikai vis dar skundžiasi priemonių trūkumu. A. Veryga sakė, kad reikia kantrybės, priemonės vis atgabenamos ir turėtų pasiekti tas gydymo įstaigas, kur jų reikia.

Kalbėdamas apie tai, kada bus masiškai tiriami medikai, ministras teigė, kad jau dabar kiekviena įstaiga gali apsispręsti kuriuos medikus ir kada reikėtų tirti.

„Situacijos yra skirtingos. Tam tikras rekomendacijas teikiame ir siūlome, bet supraskime, kad tas klausimas, kada masiškai bus pradėti tikrinti medikai, nelabai yra aiškus. Ką reiškia masiškai? Ar jie turėtų būti kas antrą dieną tiriam? Tokių nėra techninių ir fizinių galimybių. Pirmiausia turi būti tiriami tie, kuriems atsirado simptomų“, – komentavo A. Veryga.

Mirusių tyrimai taps prioritetu

Spaudos konferencijoje A. Veryga taip pat sakė, kad bus atliekama daugiau pomirtinių tyrimų. Pasak jo, šiuo metu mirusiųjų artimieji skundžiasi, kad tyrimų rezultatų reikia ilgai laukti.

„Kas buvo konstatuota, kad mirusių žmonių tyrimai būtų išskiriami ir prioritetizuojami, kad artimiesiems netektų laukti. (...) Nes dabar juos ir atsekti buvo sudėtinga, kuomet bendroje krūvoje, atskirai mėgintuvėliai nebuvo pažymimi kažkaip ypatingai, tai buvo tų problemų pačioje Ukmergėje. Kuomet artimieji skundėsi, kad teko palaukti“, – teigė ministras.

Šiuo metu, pasak ministro, tyrimų laikas priklauso nuo laboratorijos apkrovimo. Todėl tiek medikams, tiek pacientams tyrimų rezultatų gali tekti laukti skirtingą laiką.

„Įvairiai, priklauso į kurią laboratoriją yra nuvežama. Šiandien kaip tik buvo duoti pavedimai peržiūrėti logistiką, nes laboratorijos skirtingai užsikrauna ir turi skirtingus pajėgumus. Didesniuose miestuose jų daugiau yra paimama. Žiūrima, kaip dabar pagelbėti, tuos testus pervežti iš vienos laboratorijos į kitą, kad jie nelauktų, nes skirtingi laikai yra“ , – teigė A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi