Lietuvoje

2015.10.05 13:12

Seimo viešbutį saugos VAD

ELTA2015.10.05 13:12

Pirmadienį vykusiame vyriausybės pasitarime preliminariai sutarta, kad Seimo viešbučio apsaugą vykdys Vadovybės apsaugos departamentas (VAD), o ne kita Vidaus reikalų ministerijai pavaldi institucija.

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio teigimu, Seimo rūmai ir parlamentarų viešbutis turėtų būti suprantami kaip vienas kompleksas, kurio apsauga turi rūpintis ta pati institucija – VAD.

„Seimo viešbutyje gyvena 71 Seimo narys, ir iškilus grėsmei šiam pastatui arba sutrikdžius veiklą, Seimas negalėtų susirinkti ir vykdyti savo funkcijos“, – po pasitarimo žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Seimo viešbutis šiuo metu yra policijos saugomų objektų sąraše, VAD objekto apsaugą turėtų perimti kitų metų liepą, tačiau, anot S. Skvernelio, tikslūs terminai dar gali būti keičiami. Ministro teigimu, VAD turėtų užtikrinti ne tik išorinę objekto apsaugą, bet ir į vidų patenkančių asmenų kontrolę.

„Būtina užtikrinti rimtą patekimo režimą į šitą objektą – kas ateina. Jie turi atlikti asmens patikrą kaip ir Seime“, – sakė ministras.

Į VRM jurisdikciją taip pat turėtų pereiti Kauno hidroelektrinės ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės fizinė apsauga, – pritarus vyriausybei, ją vykdys Viešojo saugumo tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.