Lietuvoje

2013.02.07 15:18

Lenkai pasitinka L. Linkevičių kalbėdami apie santykių atšilimo viltis

Lenkai pasitinka ministrą Liną Linkevičių kalbėdami apie santykių atšilimo viltis ir primindami tradicinius reikalavimus Lietuvai.

Lenkai pasitinka ministrą Liną Linkevičių kalbėdami apie santykių atšilimo viltis ir primindami tradicinius reikalavimus Lietuvai. 

Anot kai kurių komentatorių, atsižvelgiant į faktą, kad abiejų šalių užsienio reikalų ministrai paskutinį kartą kalbėjosi prieš ketverius metus, vizitą galima laikyti istoriniu.

Naująjį Lietuvos diplomatijos vadovą i Varšuvą pakvietęs ministras Radoslavas Sikorskis Lenkijos TV pareiškė, kad viliasi, jog tai bus geri pokalbiai.

„Sieksime nutarti, kaip Lenkija gali padėti Lietuvai kitą pusmetį pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) bei sėkmingai parengti ES ir Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimą Vilniuje ir kaip Lietuvos Vyriausybė ketina išspręsti lenkų tautinės mažumos problemas“, – sakė R. Sikorskis, pasisakymą užbaigdamas pastaba, kad baiminasi „dar vienos santykių su Lietuva netikros aušros“.

Lenkijos spaudos agentūra PAP, pabrėžia, kad Lenkija tikisi Lietuvos gesto, kuris padės pataisyti šalių santykius. Jos kalbinti lenkų diplomatai tvirtino, kad yra reali galimybė, jog naujoji Lietuvos valdžia per du metus priims tautinių mažumų įstatymą. O esą Lenkija premjero A. Butkevičiaus vizito metu nori pasiūlyti Lietuvai politinio ir ekonominio bendradarbiavimo paketą.