Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.31 13:26

Vyriausioji epidemiologė: 19 koronaviruso atvejų yra sunkūs, vienas jų – ypač

izoliacijoje – 263 medikai; atnaujinta 13.37
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.31 13:26

Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų kol kas tenka 18 koronaviruso atvejų. Tačiau spėjama, kad liga plitimo piką gal pasiekti dar tik po mėnesio.

Kalbėdama apie koronaviruso situaciją pasaulyje, Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė sakė, kad pirmadienio duomenimis pasaulyje užregistruota daugiau nei 700 tūkst. COVID-19 atvejų. Skaičiuojama, kad apie 33 tūkst. žmonių mirė. Daugiausia susirgimo atvejų fiksuojama JAV – daugiau nei 143 tūkst., o Italijoje daugiau nei 97 tūkst., Ispanijoje daugiau nei 78 tūkst. atvejų. Daugiausia mirties atvejų fiksuota Italijoje – daugiau nei 10 tūkst.

Pagal sergamumo rodiklius, anot L. Ašoklienės, išsiskiria Italija, Ispanija ir Islandija. Ten 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 100 atvejų. Lietuvoje antradienio duomenimis 100 tūkst. gyventojų tenka 18 atvejų.

Iš viso Lietuvoje hospitalizuoti 104 žmonės, kurių 19 yra sunkūs atvejai, iš jų vienas yra labai sunkus, asmuo gydomas reanimacijoje. Kiti žmonės gydomi pasitelkiant deguonies kaukes. Anksčiau buvo paskelbta, kad sunkios būklės yra 27 asmenys. Kaip sakė L. Ašoklienė, kalbama apie tuos pačius skaičius: „Vakar buvo 27 sunkūs ligoniai, iš jų 5 buvo ypač sunkūs, gydyti reanimacijoje. Šiandien yra 19 sunkių ligonių, vienas gydomas reanimacijoje.“

Koronavirusas nustatytas 64 medikams, dar 263 medikai yra izoliuoti. Kalbėdama apie situaciją Ukmergėje, vyr. epidemiologė sakė, kad susirgimų ten daugėja, greičiausiai, dėl to, kad didinamos tyrimų apimtys.

„Situacija Ukmergėje, kuri laukia papildomo dėmesio, protrūkis yra išplitęs. Iš viso Ukmergėje yra nustatyti 43 atvejai, keturi iš jų mirties“, – sakė vyr. epidemiologė. Ji sakė, kad tikimasi suvaldyti situaciją Ukmergėje, ten dirba epidemiologai.

Anot epidemiologės, skirtingi skaičiavimai rodo, kad ligos piko galima sulaukti balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje. L. Ašoklienė teigė, kad tai, kada sulauksime ligos piko, priklauso nuo to, kaip žmonės laikosi būtinų savisaugos reikalavimų: „Tokios griežtos ribojimo priemonės Lietuvoje, kalbant apie užkrečiamųjų ligų valdymą, yra taikomos pirmą kartą ir jos taikomos tikrai neatsitiktinai, nes jos yra tikrai būtinos.“

Daugiausia susirgimų COVID-19 fiksuota Vilniuje, daugėja Klaipėdoje nustatytų atvejų skaičius. Visgi, anot L. Ašoklienės, teigti, kad situacija yra suvaldyta ar kad susirgimų kreivė, kaip sakė Aurelijus Veryga, yra plokštėjanti, reikėtų atsargiai.

„Pagal turimus duomenis, turime keletą susirgimų tarp vaikų, ši amžiaus grupė sudaro apie 3 proc., o apie 20 proc. susirgusiųjų sudaro vyresni nei 60 metų, tai yra rizikos grupės, žmonės. Visi kiti asmenys yra jauni, darbingi žmonės“, – kalbėjo vyr. epidemiologė.

Kol kas Lietuvoje oficialiai fiksuoti septyni pasveikimo nuo COVID-19 atvejai. Anot L. Ašoklienės, žmogus laikomas pasveikusiu, kuomet atlikus du tyrimus, kuriuos skiria 24 valandų tarpas, jie abu yra neigiami. Tyrimas atliekamas ne anksčiau nei 14 nuo diagnozės nustatymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi