Lietuvoje

2020.03.31 08:30

Meras: mėginiai dėl koronaviruso Saločių pasienio punkte neimami, nes nepasiruošta

BNS2020.03.31 08:30

Mėginiai dėl koronaviruso grįžtantiems per Saločių-Grenctalės pasienio punktą neimami, nes tam nebuvo pasiruošta, sako Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

„Ne, tai nevyksta“, –LRT radijui antradienį sakė meras, paklaustas, kaip vykdoma tvarka, numatanti grįžtančiųjų patikrą.

„Jei naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį gauname įsakymą, kad turėsime pradėti imti mėginius, tam dalykui turi būti pasiruošta, per vieną dieną tai nepadaroma, turi medikai apmokymus praeiti. Galiausiai provincijos savivaldybės turi gydytojų problemą, vyresnio amžiaus ir tą personalą surasti, su juo susitarti irgi nėra taip paprasta. Todėl mėginiai kol kas Pasvalio pasienio poste neimami“, – sakė G. Gegužinskas.

Mero vertinimu, mėginių paėmimu turėtų rūpintis ne savivaldybės, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, organizuojantis žmonių sutikimą pasienyje ir grįžtančiųjų srautų skirstymą.

Anot G. Gegužinsko, pirmadienį šios problemos aptartos savivaldybių vadovų vaizdo konferencijoje su Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijų atstovais.

„Tikiuosi, kad išgirdo, bet ar mūsų žodis eis Dievui į ausį, nežinia“, – sakė G. Gegužinskas.

Su panašiomis problemomis patvirtino susiduriantis ir Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius. Anot jo, mažesnės savivaldybės pačios nepajėgios organizuoti mobiliųjų punktų veiklos, todėl siūlo organizuoti grįžtančiųjų nuvežimą iki didesniuose miestuose esančių mobiliųjų punktų mėginiams paimti.

Artimiausias punktas nuo Pagėgių - Tauragėje, nuo Pasvalio – Panevėžyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt