Lietuvoje

2020.03.30 15:37

Pranckietis: trys parlamentarai yra saviizoliacijoje, vienas – pasitikrinęs dėl koronaviruso

atnaujinta 15.59
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Jadvyga Bieliavska, Paulina Levickytė, Benas Brunalas, ELTA2020.03.30 15:37

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pirmadienį pranešė, kad trys Seimo nariai šiuo metu yra saviizoliacijoje, vienas – pasitikrinęs dėl koronaviruso infekcijos.

„Trys parlamentarai yra saviizoliacijoje, vienas yra pasitikrinęs“, – žurnalistams prie Seimo sakė parlamento vadovas. V. Pranckietis neįvardijo, kurie konkrečiai Seimo nariai yra saviizoliacijoje.

Anksčiau feisbuke apie pasitikrinimą dėl užsikrėtimo koronavirusu pranešė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „valstietis“ Dainius Gaižauskas. Jis teigė, kad koronavirusu užsikrėtė jo padėjėja. Politiko tyrimų rezultatas neigiamas.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigė nežinantis neturintis duomenų, kiek Seimo kanceliarijos darbuotojų yra saviizoliacijoje, kiek – pasitikrinę dėl užsikrėtimo koronavirusu.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Seime užfiksuotas vienas koronaviruos atvejis. Infekcija užsikrėtė Seimo kanceliarijos darbuotoja.

Anot V. Pranckiečio, dabartiniais duomenimis, Seime fiksuotas būtent šis vienintelis koronaviruso atvejis.

Pirmadienį Seimo valdyba nusprendė, kad Seimo plenariniai posėdžiai vyks antradienį ir ketvirtadienį.

Balsavimo metu Seimo narių bus daugiau, o per pateikimą kviečiami dalyvauti tik suinteresuoti asmenys.

Pasak Seimo pirmininko, Seimas ėmėsi visų būtinų atsargos priemonių. Seimo nariams yra paruoštos pirštinės, yra įdiegta ozonavimo įranga į ventiliavimo sistemą, naktį visa posėdžių salė yra ventiliuojama kartu su ozonu. „Tai yra patalpų praktiškai sterilizavimas“, – sakė V. Pranckietis.

Beje, Seimo vadovas pakvietė žurnalistus saugotis save nuo galimo užsikrėtimo, todėl nebūti uždarose patalpose.

„Mes nenorime griežtinti tvarkos, mes norime kreiptis į visus, kad nereikėtų žurnalistams rizikuoti savo sveikata, lankantis Seime uždarose patalpose“, – sakė V. Pranckietis.

V. Pranckietis teigia palaikąs Seimo statuto pataisas, numatančias, kad parlamento posėdžiai vyktų nuotoliniu būdu. Pasak V. Pranckiečio, šiuo metu 60 proc. Seimo narių priklauso rizikos grupei.

„Seimas veikia pagal Seimo statutą, tai yra atskiras įstatymas, ir jis kol kas nenumato nuotolinių posėdžių. Tarėmės praėjusią savaitę labai daug su teisininkais, kaip tai būtų galima įgyvendinti, kad Seimas galėtų priimti sprendimus nuotoliniu būdu. Tai būtų labai svarbu, nes, jei tektų izoliuotis daugeliui Seimo narių, negalėtume surinkti kvorumo, o Seimas turi jį turėti, ypač priimant įstatymus, turi būti ne mažiau kaip 71 balsuojantis“, – teigia Seimo vadovas.

V. Pranckietis taip pat teigia, kad koronaviruso sukeltos rizikos yra pretekstas į diskusijas grąžinti balsavimo internetu klausimą. Pasak jo, nors ir kyla diskusijų dėl tokio balsavimo saugumo, artėjant parlamento rinkimams, iniciatoriai vėl galėtų šiuos klausimus kelti iš naujo.

Seimo pirmininkas teigia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga gerai atlieka savo darbą kovoje su koronavirusu.

„Manau, ministras A. Veryga padarė labai daug gerų darbų. Jo reagavimas į šią situaciją taip pat yra adekvatus. Visuomet mes galime galvoti, sakyti, kad galėjo padaryti daugiau arba būti sugalvojęs iš anksto daugiau negu dabar yra padaryta. Manau, ministras A. Veryga yra padaręs labai svarbų darbą Lietuvai“, – sakė V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt