Lietuvoje

2020.03.30 16:01

Monkevičius: jei dėl nuotolinio mokymo bus justi atsilikimas, įveiksime jį kitais mokslo metais

LRT.lt2020.03.30 16:01

Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, pirmoji nuotolinio mokymo diena buvo didelis iššūkis pedagoginei bendruomenei.

Jei bus žala, įveiksime kitais mokslo metais

„Šiandien mokykloms buvo sudėtinga diena. Pirmą kartą Lietuvoje mokyklos pradėjo nuotolinį mokymą“, – sakė ministras.

Jis sakė, kad edukacinių platformų paslaugų teikėjai stengėsi, kad ryte strigusios sistemos vėl veiktų. Ministras pabrėžė, kad mokytojams duotos rekomendacijos, kaip valdyti srautus, neapkrauti mokymo filmukais, kitokia medžiaga.

„Tai gera pamoka ateičiai turėti sklandžiau veikiančius tinklus“, – aiškino A. Monkevičius.

Ministras pabrėžė, kad 35 tūkst. kompiuterių pirkimų sutartys dabar jau užbaigiamos. Šie įrenginiai bus duodami kompiuterių neturintiems socialinės rizikos šeimų vaikams.

A. Monkevičius viliasi, kad šią savaitę vaikus pasieks pirmieji kompiuteriai. Visi įrenginiai, anot ministro, Lietuvą pasieks per dvi tris savaites.

Konkursas kompiuteriams ir planšetėms įsigyti paskelbtas praėjusios savaitės pabaigoje. Ministras sakė, kad įprastai toks konkursas vyksta pusmetį. Ministras pripažino, kad mokyklos raginamos panaudoti turimą įrangą ir padalyti ją vaikams.

Anot A. Monkevičiaus, užsitęsus karantinui, teks pasirūpinti ir daugiavaikėmis šeimomis, kurios neturi reikiamo kiekio kompiuterių.

Pirmadienį pasigirdo svarstymų apie galimybę trumpinti mokslo metus.

„Labai trumpinti mokslo metų nereikėtų. Šį rytą informavau, kad kai kurios šalys žemiausias klases perkelia į aukštesnes klases. Bet, premjero nuomone ir mano nuomone, to nereikėtų“, – sakė A. Monkevičius.

Anot jo, mokslai galėtų vykti iki vasaros. O dėl brandos egzaminų bus apsispręsta per dvi artimiausias savaites.

„Pasistengsime, kad mūsų abiturientai nebūtų nuskriausti“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad mūsų dvyliktokai stos ne tik į Lietuvos aukštąsias mokyklas, bet ir į užsienio.

„Nuotolinis mokymasis neatstoja gyvo kontakto, bet tai priemonė, galinti papildyti ugdymą. Matome gerų mokyklų, kurios jau seniau buvo įdiegusios gerąją patirtį.

Bet jei bus atsilikimas, ištirsime tai, pasiūlysime kitais metais intensyvinti mokymo procesą ir taip atsilikimą įveiksime. Manau, didelės žalos neturėsime. O jei jis bus, galėsim įveikti kitais metais“, – kalbėjo A. Monkevičius.