Lietuvoje

2020.03.30 15:35

Į Lietuvą grįžo daugiau nei 3 tūkst. Lietuvos piliečių

LRT.lt2020.03.30 15:35

Kovo 30 dienos duomenimis, Lietuvos užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijų organizuotu 21 repatrijavimo komerciniu skrydžiu į Lietuvą grįžo 3253 Lietuvos piliečiai.

Dar apie kelis šimtus Lietuvą pasiekė Europos Sąjungos ir kitų valstybių organizuotais repatrijavimo skrydžiais, tarpininkaujant Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje.

Nurodoma, kad Lietuvos ambasados Indijoje pastangomis, Ukrainos užsakomuoju reisu praėjusios savaitės pabaigoje iš Delio grįžo 31 Lietuvos pilietis. Su Lietuvos generalinio konsulato San Paule pagalba iš keturių Pietų Amerikos valstybių Austrijos ir Vokietijos organizuotais repatrijavimo skrydžiais į Lietuvą parskraidinti 16 Lietuvos piliečių.

Čekijos vyriausybės organizuotu repatrijavimo skrydžiu 2 Lietuvos piliečiai parskrido iš Kosta Rikos į Prahą, kur jų kelione į Lietuvą per Kylį (Vokietija) rūpinasi Lietuvos ambasada Čekijoje.

Lenkijos repatrijavimo skrydžiu iš Toronto į Varšuvą, tarpininkaujant Lietuvos ambasadai Kanadoje, vakar išvyko 13 Lietuvos piliečių. Lietuvos ambasados Pekine rūpesčiu, 4 iš Kambodžos negalėję išvykti Lietuvos piliečiai šiandien išskrido Vokietijos repatrijavimo lėktuvu.

Dar apie 100 piliečių turėtų grįžti kovo 31 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulu Vietname organizuojamu Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos piliečių repatrijavimo skrydžiu į Kauną iš Bankoko (Tailandas) ir Hošimino (Vietnamas).

Nuo kovo 26 dienos diplomatinėse atstovybėse pagalbai grįžti registruojami tik tie asmenys, kurie pasirašo įsipareigojimą grįžę izoliuotis. Dauguma norinčių grįžti piliečių yra Europos valstybėse, iš kurių vis dar galima savarankiškai parvykti į Lietuvą, pvz., Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje. Šios dienos duomenimis, pagalbos iš valstybės grįžimui į Lietuvą tikisi apie 200 piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.