Lietuvoje

2020.03.30 15:09

Grubliauskas: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje likusios 4–5 laisvos palatos

atnaujinta 15.18
Malvina Baužytė, ELTA2020.03.30 15:09

Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) likusios 4–5 laisvos palatos koronavirusu užsikrėtusiems asmenims, sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Pagal paskutinę statistiką, palatų laisvų yra tik 4–5 (KUL – ELTA). Nežinau, ar dienų, ar valandų klausimas, kada turės būti įjungti nauji rezervai arba tos rezervinės ligoninės. Viena iš jų pirmoje eilėje yra Respublikinė Klaipėdos ligoninė, kuri, kiek aš žinau, yra tikrai pasiruošusi“, – pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu sakė Klaipėdos meras.

Anot jo, šioje sudėtingoje situacijoje pavaldumas, institucinis derinimas negali tapti problema.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, jog apsaugos priemonių paskirstymas ligoninėms, gydančioms koronavirusu užsikrėtusius asmenis, yra vykdomas tik gavus žinią apie lėktuvų pakrovimus.

„Dar kartą noriu pasakyti, kad kada tik žinoma, kas pakraunama į lėktuvą ir kada lėktuvas kyla, Lietuvoje čia pat vykdomas paskirstymas, organizuojama logistika ir tos priemones nedelsiant pasiekia įstaigas, kurioms tie rezervai seko ir tos priemonės yra ypač reikalingos“, – pirmadienį sakė jis.

Anot jo, kiekviena savivaldybė ir ligoninė turėtų vertinti būtinybę ir apsaugos priemonėmis pasidalinti su savo regiono kitomis įstaigomis.

„Manau, kad lėktuvų bus dar ne vienas, ir ne du, kol neatveš tų milijoninių užsakymų, kurie yra padaryti. Tas tiekimas tikrai bus, tikėkimės, sklandus“, – teigė viceministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.