Lietuvoje

2020.03.31 00:00

Šešioliktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 09.06
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.03.31 00:00

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 533 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 533 mirčių: 7.

– Karantinas šalyje pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

– Svarbiausias naujienas apie koronavirusą visame pasaulyje skaitykite čia.

Stabdomi skrydžiai, mokslo metai nebus nutraukiami

Pirmadienį nuotoliniu būdu vyko antrasis COVID-19 valdymo komiteto posėdis, po kurio premjeras Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje pateikė pagrindinius jo metu priimtus sprendimus.

„Visų žiniai – mokslo metai nebus nutraukiami. Kalbant apie brandos egzaminus – per dvi savaites ministerijai pavesta suformuluoti konkrečius pasiūlymus, tada bus ir sprendimai. Dėl piliečių, grįžtančių iš užsienio valstybių. Manau, kad buvo duota pakankamai laiko, kas norėjo, tie tikrai turėjo galimybę grįžti. Iki trečiadienio Vyriausybės posėdžio bus parengti sprendimai, pagal kuriuos skrydžiai ir keltai (bet ne krovinių ir prekių tiekimas) bus stabdomi. Išskyrus galbūt tik individualius ir pateisinamus atvejus“, – rašo jis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pirmadienį nustatyti 31 naujas atvejis, 6 žmonės pasveiko

Lietuvoje pirmadienį nustatyti dar 49 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai, bendras skaičius išaugo iki 533, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pranešė, kad mieste nustatytas antras užsikrėtimo atvejis.

Pirmadienio ryto duomenimis, iš viso šalyje ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso 11280, per pirmadienį – 1389.

Pirmadienį vakare taip pat pranešta, kad nuo koronaviruso pasveiko šeši asmenys, gydyti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Iki šiol pasveikęs nuo koronaviruso buvo vienas asmuo. Tai šiaulietė moteris, buvusi pirmoji šalyje, kuriai diagnozuotas šis virusas.

Sekmadienį ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ligos piko laukiama gegužės pradžioje

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį paskelbė, kad 116 žmonių gydomi stacionare, 4 iš jų – reanimacijoje, vienas atvejis sudėtingesnis, ligoniui taikoma plaučių veltiliacija. Pasak ministro, 276 medicinos personalo asmenys yra karantine.

„Nustatomų atvejų procentas yra mažėjantis, yra požymių, kad mūsų šalies kreivė plokštėjanti, nešaunanti į viršų. Tai reikėtų vertinti rezervuotai, bet tokių ženklų matyti. Nesinorėtų prisikalbėti“, – sakė ministras.

Jis taip pat teigė, kad ligos protrūkio pikas Lietuvoje galėtų būti gegužės pradžioje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę 61 medikas

Pirmadienio vakarą pateiktais duomenimis, Lietuvoje koronavirusas nustatytas 61 medikui.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Ukmergėje serga 18 medikų, Vilniuje – 17, Klaipėdoje – 15, Kaune – aštuoni, Biržuose – trys. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šalyje prasidėjo nuotolinis mokymasis

Pirmadienio rytas tapo dažnam mokytojui rimtu išmėginimu. Visuotinai startavus nuotoliniam mokymui, užstrigo daugiausiai pedagogų naudojamos sistemos. Kaip sako mokytojai, nuo ryto pakibusi „Eduka klasė“, elektroninis dienynas.

Kaip rodė išankstinės apklausos, daugiausiai mokytojų planavo dirbti su „Eduka“ platforma.

„Užpildžiau pirmą pamoką iš septynių, ir viskas įstrigo. Dabar bendrauju su vaikais per „Messenger“. Stropūs vaikai patys kviečiasi į draugus ir rašo: mokytojau, ką daryti?“, – pirmadienio rytą dalijosi Vilniaus Taikos progimnazijos etikos ir istorijos mokytojas Algis Bitautas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ministerija leido nekeisti dygliuotų padangų

Vidaus reikalų ministerija (VRM) priėmė sprendimus, kurie leis nebausti vairuotojų, nepasikeitusių dygliuotų padangų į vasarines karantino laikotarpiu.

Taip pat padaryta išlyga dėl nebegaliojančio vairuotojo pažymėjimo, pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Priėmėme sprendimus dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms, jei to reikės šiemet, pasikeisti. Taip pat dėl negaliojančių teisių: jei senyvo amžiaus žmogus neturi kompiuterio, taip pat baudų nuspręsta netaikyti“, – teigė R. Tamašunienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Savaitgalį žmonių srautai lauke buvo mažesni

Policija teigia, kad savaitgalį daugumoje viešų vietų žmonių srautai buvo mažesni nei įprastai, tačiau pasitaikė atvejų, kai pareigūnai turėjo įspėti besibūriuojančius asmenis laikytis karantino sąlygų.

Šeštadienį, kai Lietuvoje buvo itin šiltas oras, policija gavo 332 gyventojų pranešimus dėl saviizoliacijos ar karantino nesilaikymo.

Sekmadienį, atvėsus orui, tokių pranešimų buvo 105. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šančių poliklinikoje atidaroma karščiavimo klinika

Karščiuojantys pacientai, jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus, nuo šiol gaus saugią ir kvalifikuotą medikų pagalbą Kauno mieste, net ir galiojant griežtiems karantino ribojimams. Kaip skelbiama miesto savivaldybės pranešime, pirmadienio popietę Kauno poliklinikos Šančių filiale atidaroma pirma mieste vadinamoji karščiavimo klinika.

Kauno miesto poliklinikos, kuri buvo įsteigta daugiau nei prieš metus, sujungiant penkias miesto savivaldybei priklausančias poliklinikas, vadovas Paulius Kibiša naujienų agentūrai ELTA paaiškino, kad kol kas karščiavimo klinikoje, įkurdinamoje poliklinikos Šančių filiale, dirbs tik vienas gydytojas. Jis priims ir konsultuos paskirtu laiku su šeimos gydytojo siuntimu atvykusius sukarščiavusius pacientus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis pirmadienį paskelbė, kad Lazdynų poliklinikoje, Erfurto gatvėje, vyksta paskutiniai paruošiamieji darbai vienos iš dviejų Vilniaus karščiavimo klinikų paleidimui. Jau antradienį nuo 8 val. ryto šios laikinosios įstaigos pradeda darbą.

Be Lazdynų poliklinikos kita karščiavimo klinika antradienį bus atidaryta Naujosios Vilnios poliklinikos patalpose.

„Šiandien priimsime pirmuosius pacientus bandymui, o rytoj poliklinikos pilnai atliks darbą“, – sakė P. Poderskis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

„Sodra“ prašo senjorų pasirinkti kitą pensijų gavimo būdą – pinigus gauti į sąskaitą

Kovo mėnesį „Sodra“ visas numatytas išmokas bei pensijas gyventojams išmokėjo nevėluodama ir skelbia balandžio mėnesio išmokų mokėjimo grafiką bei turi svarbią žinią gaunantiems pensiją į namus.

Balandžio mėnesį „Sodros“ išmokos ir pensijos neturėtų vėluoti. Gaunantiems pensiją į namus „Sodra“ siūlo telefonu pateikti prašymą pensiją pervesti į sąskaitą. Atsiimdami išmoką namuose pensijų gavėjai dėl saugumo raginami dėvėti veido kaukę bei pirštines. Rekomenduoja keisti pensijų išmokėjimo būdą

Kovą visas išmokas – nedarbo, vaiko priežiūros, vaiko išlaikymo, šalpos ir senatvės pensijas į gyventojų banko sąskaitas pervedėme bei pensijas į namus pristatėme nevėluodami, tikime, kad gyventojams tai labai svarbu. Balandį išmokos taip pat bus išmokamos pagal grafiką. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pagalba verslui

Paskolų „atostogos“, suteikiamos garantijos ir paskolos likvidumui palaikyti – tokias tris priemones nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui suteiks valstybės įmonė „Invega“. Tiesa, išeiti paskolų „atostogų“ verslai gali jau dabar, o kitų priemonių dar teks šiek tiek palaukti.

Kaip spaudos konferencijoje pirmadienį sakė laikinai ekonomikos ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, visas „Invegos“ paketas siekia daugiau kaip 1 mlrd. eurų. Tai dvigubai didesnė suma, nei buvo numatyta anksčiau. Didžiausią šios sumos dalį numatoma skirti garantijoms. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl verslą užklupusio karantino ir patiriamų nuostolių siūloma atsisakyti kai kurių alkoholio prekybos ribojimų ir nuo birželio mėnesio leisti alkoholiu prekiauti paplūdimiuose, parodose, mugėse, sporto renginiuose, taip pat nestacionariose vietose.

LRT.lt primena, kad pagal 2017 m. priimtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nuo šių metų prekyba alkoholiu nebus galima nestacionariose mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose. Vadinasi, alkoholio šiemet neturi likti kurortų lauko kavinėse, paplūdimiuose, juo negalėtų prekiauti nuo stacionarios prekybos vietos nutolusios ir laikinai tik šiltajam metu laikotarpiui įsikūrios kavinės, taip pat neturėtų likti ir karšto vyno kalėdiniuose miesteliuose švenčių metu. Daugiau apie tai skaitykite čia.