Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 14:04

Veryga: nustatomų atvejų procentas yra mažėjantis, yra požymių, kad mūsų šalies kreivė nešaunanti į viršų

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.03.30 14:04

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad tyrimas dėl Kauno klinikinės ligoninės vadovo Albino Naudžiūno veiksmų dar nebaigtas, o Ukmergės neketinama uždaryti. Tačiau neatmetama, kad ilgainiui gali būti imamasi griežtesnių priemonių.

„Tai galėtų būti gegužės pradžia, o kaip išties bus, priklausys nuo daug kintamųjų“, –paklaustas apie užsikrėtimų koronavirusu piką Lietuvoje, sakė A. Veryga.

Lietuvoje nustatyta 484 COVID-19 atvejai, septyni asmenys, kurie užsikrėtė koronavirusu, mirė. Per pastarąją parą atlikti 1467 tyrimai dėl COVID-19, 47 atsakymai buvo teigiami.

Kaip sakė A. Veryga, 116 žmonių gydomi stacionare, 4 iš jų – reanimacijoje, vienas atvejis sudėtingesnis, ligoniui taikoma plaučių veltiliacija. Pasak ministro, 276 medicinos personalo asmenys yra karantine.

„Nustatomų atvejų procentas yra mažėjantis, yra požymių, kad mūsų šalies kreivė plokštėjanti, nešaunanti į viršų. Tai reikėtų vertinti rezervuotai, bet tokių ženklų matyti. Nesinorėtų prisikalbėti“, – sakė ministras.

Jis mano, kad toks yra pasiteisinusių karantino priemonių taikymo efektas.

Jis sakė, kad Lietuvą pasiekė 2400 greitųjų testų.

„Pirmieji 600 iškeliauja į Klaipėdą, mat ten vis dar parvyksta keltai. Nustatyta tvarka, kad parvykusieji turi būti testuojami. Šie greitieji testai bus integruoti į atvykusiųjų tikrinimo algoritmą“, – sakė ministras.

Be to, jis pabrėžė, kad Nacionalinei visuomenės priežiūros laboratorijai yra pavesta įvertinti keturių privačių laboratorijų veiklą, ar jos atitinka koronaviruso tyrimams atlikti keliamus reikalavimus.

„Laboratoriniai pajėgumai ir dabar yra pasiekę savo ribas“, - sakė A. Veryga.

Vienoje privačioje laboratorijoje jau atliekami tyrimai.

Ministras pabrėžė, kad gydymo įstaigoms suteikta teisė pačioms įvertinti, kokius sveikatos priežiūros specialiostus testuoti.

Virtualios konferencijos metu ministras buvo paklaustas apie rekomendacijas medicinos įstaigose kaupti panaudotus respiratorius.

„Prisiminkime, kad dar visai neseniai buvo sudėtinga rinkose tikėtis įsigyti tokių apsaugos priemonių. Dabar, kai Lietuva yra nuspirkusi didelį kiekį ir jis keliauja į Lietuvą, tas rekomendacijas apie šių priemonių kaupimą ir saugojimą bus galima atšaukti“, – sakė ministras.

Be to, A. Veryga sakė, kad karščiavimo klinikos turėtų atsirasti kone visose savivaldybėse, ten, kur tokių klinikų nebus, savivaldybės sutars su kitomis dėl pacientų priėmimo.

Anot ministro, ketinama pasitelkti medicinos studentus imant ėminius mobiliuosiuose punktuose.

Be to, SAM pateikė rekomendacijas Seimui, kokių reikalavimų reikėtų laikytis, kad galėtų vykti posėdžiai.

Viena iš rekomendacijų – matuoti temperatūrą ir neįleisti į Seimą tų, kurių temperatūra siekia 37 laipsnius ir daugiau. Be to, į Parlamentą neturėtų būti įleidžiami karščiuojantys asmenys. Privalu ir laikytis rankų higienos, išlaikyti atstumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi