Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 12:05

Lietuvoje koronavirusu užsikrėtęs 61 medikas

atnaujinta 18.47

Lietuvoje koronavirusas nustatytas 61 medikui, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Galiu patvirtinti, kad, naujausiais duomenimis, šiuo metu koronavirusu yra užsikrėtęs 61 medikas“, – BNS sakė ministerijos atstovė Gabrielė Banaitytė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Ukmergėje serga 18 medikų, Vilniuje – 17, Klaipėdoje – 15, Kaune – aštuoni, Biržuose – trys.

Ukmergėje koronavirusu užsikrėtę 18 medikų

„Laikiname, prie ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus įrengtame patikros punkte, šiandien ir toliau tikrinami Ukmergės ligoninės medikai, turėję kontaktų su užsikrėtusiais COVID-19. Iš jau paimtų 282 ėminių, 10-čiai nustatytas užsikrėtimas koronavirusine infekcija. Taigi, šiai dienai iš viso turime jau 18 ukmergiškių medikų, kuriems patvirtintas COVID-19. Šiandien dar bus patikrinti paskutiniai 50 medikų pagal vadinamą „kontaktinį sąrašą“, – skelbiama savivaldybės puslapyje.

Iš viso Ukmergėje COVID-19 patvirtintas 40 asmenų.

„Turime iš viso 40 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Iš jų – 4 mirtini. Kiek iš viso iki šios dienos ukmergiškių tyrėsi, deja, neturime statistikos”, – rašoma puslapyje.

Ukmergėje tikrinami visi medikai ir ligoninės personalas.

Pačios gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai.

Sveikatos priežiūros specialistai, jaučiantys net menkiausius koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomus, turėtų būti testuojami nedelsiant, nurodė ministerija.

LRT.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienio rytą pranešė, kad Lietuvoje nustatytas 491 koronaviruso atvejis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi